Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych

Dodano: 2012-10-09
Zmodyfikowano: 2012-10-16

W Kielcach rozdano medale w trzech kategoriach


Kielce - miasto, w którym od lat znajduje się siedziba Polskiego Związku Bilardowego; w dniach 5-7 października niekwestionowana stolica polskiego pool bilarda. Właśnie tu najlepsi zawodnicy z całej Polski spotkali się, aby zawalczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wzrok wszystkich pasjonatów bilarda skierowany był na stolicę województwa świętokrzyskiego również z innego powodu - w tym samym terminie odbywała się jedna z największych imprez sportowych na świecie - World Pool Masters. Kielce zgromadziły zatem śmietankę nie tylko sportu juniorskiego naszego kraju lecz również czołówkę światowego pool bilarda.

Sam udział w Mistrzostwach Polski pozostanie w pamięci zawodników na długie lata bez względu na uzyskany wynik, jestem o tym przekonana. Nie mniej wspomnień przywoła obraz z sali gier World Pool Masters, mecze, konkretne uderzenia oraz możliwość osobistego uściśnięcia dłoni zawodnikom z całego świata tuż po zakończeniu ich zwycięskiego pojedynku. Gorący doping dla polskich zawodników, rozmowa z nimi... Tego się nie zapomni! Doskonale wiedzą o tym starsi zawodnicy, którzy w 2006 roku znaleźli się w Warszawie podczas turnieju World Pool League. Będąc w Kielcach, odżyły ich stare wspomnienia i oczywiście przybyły kolejne.

Tak wspaniałej ceremonii otwarcia nie miały chyba żadne inne juniorskie zawody. Punktualnie o godzinie 18 na wielkiej hali sportowej przez tłumnie zgromadzoną publiczność w towarzystwie wielu kamer zostali przywitani oni, młodzi bohaterowie. Zawodnicy uczniowskich klubów sportowych na każdym kroku pokazywali jednak, że to wielkie światowe gwiazdy są dla nich najważniejsze. Będąc uczestnikami Mistrzostw Polski nie przestali być kibicami, jednymi z najwierniejszych. Z wielkimi banerami, flagami, balonami i najróżniejszymi gadżetami będącymi symbolami danego kraju, ubrani w charakterystyczne barwy danej narodowości oklaskiwali swych idoli.

W tym momencie w głowie wielu zawodników pojawiło się kolejne marzenie - uczestniczyć w tak wielkich turniejach jak ten, którego teraz są obserwatorami a przede wszystkim tak wspaniale grać w bilard.

W sobotę punktualnie o godzinie 8:30 w Kieleckim Centrum Bilardowym rozpoczęła się rywalizacja pupili, równolegle w klubie bilardowym Focus swe pojedynki rozpoczęły dziewczęta. Emocji nie brakowało, zawodnikom towarzyszył uśmiech zwycięstwa i łzy porażki. Po południu do walki przystąpili juniorzy jednakże najważniejsze pojedynki zostały rozegrane dopiero w niedzielę.

W kategorii dziewcząt reprezentantki województwa łódzkiego nie dały szans innym zawodniczkom. Tylko one stanęły na podium. Brązowe medale przypadły zawodniczkom klubu UKS PROMYK Czerniewice - Żanecie Foniok oraz Aleksandrze Pewniak. W finale Honorata Hurnik (UKS Dąbrowa Łódź) spotkała się z klubową koleżanką brązowych medalistek Justyną Sputowską, która zwyciężyła zdobywając tym samym tytuł Indywidualnej Mistrzyni Polski. Trenerami zawodniczek z Czerniewic są Elżbieta i Jerzy Bieniek.

W kategorii pupili prym wiódł zawodnik pochodzący z rodziny w której bilard odgrywa bardzo ważną rolę. Nie tylko on gra w bilard i jest miłośnikiem tego sportu. Również dziś pojawił się kolejny argument aby to potwierdzić - jego siostra uczestniczyła w zaciętym pojedynku finałowym. Przy gorącym dopingu publiczności, na czele z rodzicami - Marzeną i Jerzym to właśnie Paweł Hurnik, reprezentant klubu UKS Dąbrowa Łódź, sięgnął po tytuł Mistrzowski pokonując na stole telewizyjnym Piotra Łysoniewskiego (UKS Promyk Czerniewice). Miejsce na podium zapewnili sobie również Krzysztof  Derendarz (UKS SNIKERS Rękoraj) oraz Mateusz Zdziech (UKS 193 Łódź).

Juniorzy, to właśnie oni byli sprawcami największych niespodzianek. Gdyby obstawiać ich wyniki u bukmachera niewielu byłoby  zwycięzców. Swe zmagania, nie dochodząc do rundy pucharowej, zakończyło wielu zawodników typowanych na zwycięzców. Aż, a w tym przypadku może i tylko, brązowy medal przypadł zawodnikowi klubu UKS 193 Łódź Arturowi Czaplińskiemu. Na tym samym miejscu uplasował się również Mateusz Kuras reprezentujący barwy klubu UKS Łabiszynianka Łabiszyn. Pojedynek finałowy należał do Dawida Tonojana (UKS DELTA Kętrzyn), który nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi Danielowi Szymczakowi z klubu UKS SPARTAN Chodów.

Po zakończonych pojedynkach finałowych oraz ustaniu braw i gratulacji, którym nie było końca zawodnicy wraz z trenerami udali się na do hali sportowej by obserwować zmagania najlepszych bilardzistów podczas Word Pool Marters.
 
Daria Kobacka

- Tabele turniejowe Indywidualnych Mistrzostw Polski UKS na oficjalnej stronie turnieju
- Mistrzostwa Polski UKS - Galeria Foto
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System