Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-11-06
Zmodyfikowano: 2012-11-06

Pociąg z wagonikami o nazwie "II Liga" dojechał do stacji z napisem "META".

"Koniec jazdy, proszę wysiadać". Dla zespołów, które zajęły w swoich grupach miejsca od czwartego w dół rzeczywiście sezon ligowy się juz zakończył. Indywidualnie pozostał im jeszcze finał "Amatora" i eliminacje do MP. Dla drużyn z pozycji 1-3 końcowa stacja oznacza przesiadkę do wagonów o wyższym standardzie.

Mowa oczywiście o turnieju finałowym II ligi, który jest przepustką do dalszej podróży bilardowej w pierwszej klasie. W ostatniej kolejce emocje oczywiście były ale niespodzianek chyba mniej. No może poza sensacyjną porażką Bilard Studio z drugim zespołem z Sokółki.

W pierwszym wagoniku II ligi odbyły się aż dwa mecze na szczycie. W pierwszym bojowo nastawieni sopocianie nie urwali nawet punktu młodej drużynie z Poznania. W drugim, w walce o trzecie miejsce Arkadia już na początku wykoleiła się z torów dających awans do repasaży. 8Bila łatwo uporała się z 9 Stóp a Green Club II bez walki dostał 6 punktów. Sporo emocji było w rywalizacji zespołów ze środka tabeli. Juniorzy z Wejherowa chyba "na gapę" pojechali do Rokietnicy, przywożąc tylko jeden punkt. Awans do baraży: Hades Poznań i Fundacja Trefl Sopot. Awans do repasaży: Maximus Bydgoszcz.

"Kto pierwszy, ten lepszy" powiedział maszynista ruszając w drogę do ostatniej stacji. Chodziło mu zapewne o walkę jaka miała stoczyć się w drugim wagonie jego pociągu. Walka dotyczyła drugiego i trzeciego miejsca w tabeli. W bezpośredniej rywalizacji Tournament Champion Ósemka Gliwice pokonał Break Club II Kraków a Karambol Chorzów wywiózł bezcenne cztery punkty w meczu z Dziewiątką Wałbrzych. W pozostałych spotkaniach raczej bez sensacji. UKS Bila Zduny nie podołała Seat Porter Częstochowa a UKS Snikers Rękoraj urwał tylko punkt drużynie Karambol Kick Chorzów. Awans do baraży: Break Club Kraków i  Tournament Champion Ósemkę Gliwice, Awans do repasaży: Karambol Chorzów.

Trzeci wagonik zdominowali podróżni z Bili Tarnów, którzy zwycięstwem nad Pino Dębica pozbawili tych drugich awansu do repasaży. W tej sytuacji swoją szansę na przesiadkę do wyższej klasy wykorzystali Oskar Stalowa Wola i Ósemka Rzeszów pokonując swoich przeciwników - odpowiednio ET-Bilard Kielce i TvSports.pl Visanti Kielce. W ostatnim pojedynku QS Media Kielce zdobyło komplet punktów z Nosan - Galeria Echo II Kielce. W przypadku straty punktów przez Ósemkę, QS Media miało jeszcze szansę na repasaże. Awans do baraży: Bila Tarnów i Oskar Stalowa Wola. Awans do repasaży: Ósemka Rzeszów.

Przez cały sezon jechali jak super expres a na ostatnim zakręcie zjechali na bocznicę na stacji w Sokółce. Tak można nazwać sensacyjną porażkę Bilard Studio Warszawa z Metal Fach LP II Sokółka. W korespondencyjnym pojedynku UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki bez dyskusji poradził sobie z Kill Bill Warszawa. Dzięki takiej sytuacji to sokółczanie reprezentować będą czwarty wagonik w turnieju repasażowym. "Kropkę nad i" w temacie awansu postawili bilardziści z Frame Łódź, pewnie pokonując Radomskie Stowarzyszenie Bilardowe. Łódzcy juniorzy również przywieźli komplet punktów z  Warszawy w starciu z Kill Bill vol.2 . W środku tabeli MOSiR Kętrzyn wywozi cztery punkty w pojedynku z SKB Mrągowo. Awans do baraży: Bilard Studio Warszawa i Frame Łódź. Awans do repasaży: Metal Fach LP II Sokółka.

Sezon 2012 w zmienionej formule zdaniem wielu był ciekawszy i bardziej emocjonujący. Większe grupy, inni przeciwnicy, klasyfikacja indywidualna a także relacje on-line sprawiły, że zarówno gra jak i odbiór II ligi w tym roku stały na dużo wyższym poziomie.

Podziękowanie za współpracę w całym sezonie składam na ręce szefów wszystkich zespołów. Repasaże dla czterech zespołów z trzecich miejsc odbędą się 30 listopada a baraże dla najlepszej
dwójki z każdej grupy plus dwóch zwycięskich drużyn z repasaży zaplanowano na 1-2 grudnia w łódzkim klubie Frame.

Klasyfikację indywidualną zdominowali gracze z Hadesu Poznań. Zwyciężył junior Wiktor Zieliński przed Jakubem Kościelniakiem. Stu procentową skutecznością wykazało się łącznie ośmiu bilardzistów.

Do zobaczenia na turnieju finałowym

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej


- Więcej informacji na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2012
- II Polska Liga Bilardowa - 9 kolejka - Galeria foto
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System