Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour - Włochy

Dodano: 2012-11-06
Zmodyfikowano: 2012-11-13

Kolejny dobry występ naszych zawodników. Brązowy medal Radosława Babicy.

12 listopada 2012

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi reprezentanci podczas zawodów Pucharu Europy Euro Tour. Najlepiej z dwunastoosobowej ekipy zaprezentował się zawodnik Nosanu Galeria Echo Kielce Radosław Babica. Radek dotarł do półfinału gdzie musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju jak i rankingu Euro Tour 2012 Nicka Van den Berga z Holandii ulegając 3-11. Blisko podium był klubowy kolega Radka Tomasz Kapłan, który w ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem gospodarzy Fabio Petroni 8-11. Na wysokim 17 miejscu zawody zakończyli Mateusz Śniegocki,  Wojciech Trajdos (obaj Konsalnet Warszawa) oraz Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka).

W zawodach dla kobiet najelpiej  zaprezentowała się Oliwia Czupryńska z Nosanu Galeria Echo Kielce, która dotarła do ćwierćfinału. Dobry występ zanotowała również debiutująca w zawodach Agata Sokołowska, która została sklasyfikowana na 9 pozycji.

Pełne wyniki  na stronach http://www.eurotouronline.eu/.5 listopada 2012
W czwartek początek European Open. Dwunastoosobowa ekipa z Polski walczy we Włoszech. Zapraszamy na relację on-line.
Dynamic European 9-ball Open to nowy pomysł Europejskiej Federacji Bilardowej. W tym sezonie po pięciu edycjach Euro Tour, szóstym zaliczanym do rankingu będzie właśnie turniej we Włoszech.

W zawodach zagra 96 graczy. 32 z nich kwalifikację otrzymało już w lipcu. Wśród nich byli również Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) i Radosław Babica (Nosan Galeria Echo Kielce), którzy zajmowali odpowiednio wysoką pozycję w rankingu EPBF. Pozostali aby uzyskać awans musieli wystartować w kwalifikacjach. W Łodzi i we Wrocławiu przepustkę do Treviso wywalczyli jeszcze Karol Skowerski, Tomasz Kapłan, Konrad Piekarski, Wojciech Trajdos, Michał Turkowski i Oskar Karpiński.

Turniej będzie prowadzony dośc nietypowym systemem. W pierwszym etapie zawodnicy zostaną podzieleni na 32 trzyosobowe grupy. Do drugiego etapu, który będzie się odbywał systemem "double KO", awansuje 64 najlepszych. Strefa pucharowa rozpocznie się od najlepszej "16-stki". Czeka nas więc dużo gry i sporo emocji. Pula nagród w turnieju wyniesie 75 tys. Euro.

W kategorii kobiet zobaczymy cztery nasze zawodniczki. Na wyjazd oprócz mistrzyń Europy Katarzyny Wesołowskiej i Oliwi Czupryńskiej z Nosanu Galeria Echo Kielce, zdecydowały się jeszcze jej klubowe koleżanki Agata Sidło i Agata Sokołowska . Liczymy oczywiście na podium naszych złotek , ale mamy nadzieję, że miłą niespodziankę sprawią nam debiutujące w zawodach Agata i Agata.  
 


Pełne wyniki dotępne będą na stronach http://www.eurotouronline.eu/. Początek gier w czwartek o godzinie 9:00.  

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System