Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilard Sport Amator Challenge

Dodano: 2012-11-26
Zmodyfikowano: 2012-11-26

Mateusz Robiński Mistrzem Polski Amatorów na rok 2012!

Tegoroczna edycja Bilard Sport Amator Challenge należała do bilardzistów z Wielkopolski. Finał był wewnętrzną sprawą bilardzistów Hadesu Poznań - Mateusza Robińskiego i Tomasza Taraby. Co ciekawe, obaj do strefy pucharowej awansowali z drugiego miejsca w grupie, zaliczając po drodze po dwie porażki. W „pucharówce" jednak nie mieli sobie równych. W finale 5:2 zwyciężył Mateusz, wygrywając tym samym 3 tys. zł w gotówce i piękny puchar. Szesnastoletni Mistrz Polski Amatorów otrzymał również dwie Dzikie Karty na Mistrzostwa Polski w Dębicy. W grudniu zmierzy się więc z najlepszymi polskimi zawodnikami odmiany 8-bil i 10-bil. Z brązowymi medalami MPA domu wrócili Piotr Nowakowski (Jarociński Klub Bilardowy) i Krzysztof Tymiński (Metal Fach LP Sokółka). Tuż za podium uplasowali się Tomasz Hanaj (Warszawa), Igor Luliński (Maximum Bydgoszcz), Mariusz Gołdyn (Break Club Kraków) i Jan Miernowski (Masters Lublin).

W finałowych zawodach zagrało 224 zawodników. W eliminacjach regionalnych o prawo udziału w Łodzi przez cały rok walczyło blisko 1000 graczy. Organizatorami kwalifikacji było 36 klubów. Wśród nich na tle innych wyróżniali się UKS Bila Zduny i Bila Tarnów - nagrody dla najlepiej współpracujących z biurem PZBil oraz Green Club Gdańsk i Fuga Mundi Wrocław - wyróżnienia za wysoką frekwencję. Oprócz tego rozlosowano jeszcze nagrody specjalne. W piątek i sobotę firma Mak Marketing ufundowała 20 upominków (po 10 na każdy dzień) dla uczestników turnieju finałowego. Wylosowano również kuchenkę mikrofalową, którą ufundowała firma Lider Cars. Górą ponownie UKS Bila Zduny a dokładniej szef klubu - Paweł Galeja, do którego powędruje nagroda. Ostatnim nagrodzonym został Jakub Kościelniak, który prawidłowo wytypował mistrza Polski. Do niego trafi zestaw gadżetów TVsports.pl.

Przez 3 dni poczynania amatorów można było śledzić w Internecie. Sportowa Telewizja Internetowa pokazała na żywo ponad 30 godzin relacji. Zainteresowanie było ogromne, dorównujące ubiegłorocznym Mistrzostwom Polski Mężczyzn i Kobiet. Retransmisja spotkań ze stołu finałowego już jest dostępna na www.tvsports.pl. Podziękowania za realizację imprezy kierujemy do klubu "Frame", Urzędu Miasta Łódź oraz całej obsługi sędziowsko-telewizyjno-komentatorskiej.

Kolejna edycja Bilard Sport Amator Challenge ruszy już w lutym przyszłego roku. Komunikat dotyczący regulaminu powinien pojawić się na naszej stronie w styczniu.

- Pełne wyniki finałowego turnieju na oficjalnej stronie Bilard Sport Amator Challenge 2012
- Galeria Zdjęć - Mistrzostwa Polski Amatorów 2012
- Mistrzostwa Polski Amatorów 2012 - retransmisja spotkań ze stołu finałowego
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System