Dodano: 2012-11-29
Zmodyfikowano: 2012-12-09

Oliwia Czupryńska wicemistrzynią świata juniorek 2012

7 grudnia 2012

Sukcesem zakończyła swój udział w mistrzostwach świata juniorek Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo Kielce). W Willingen wywalczyła srebrny medal przegrywając w finale z najlepszą w tym roku juniorką na świecie (dwa złota mistrzostw Europy i złoto mistrzostw świata juniorek) Kamilą Kodejewą z Belgii 0-7. Sukces jest tym większy, że Oliwia wyjeżdżała na zawody jako jedna z głównych pretendentek do medalu i z tą presją poradziła sobie bardzo dobrze. Reprezentantka Pino Debica Sylwia Ząbek została sklasyfikowana na 7 pozycji. Na najniższym stopniu podium stanęły G. Garcia oraz Kuo Szu-Ting.

W grupie chłopców tytuł mistrzowski powędrował do Li Chenga z Tajwanu a w grupie osób na wózkach inwalidzkich dla Henrika Larssona ze Szwecji.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

7 grudnia 2012

Oliwia Czupryńska w finale mistrzostw świata juniorek !!!
Wspaniale spisuje się obrończyni tytułu reprezentantka Polski Oliwia Czupryńska ( Nosan Galeria Echo Kielce) podczas mistrzostw świata juniorek rozgrywanych w Willingen (Niemcy).

Przed chwilą zakończyła zwycięstwem swój pojedynek półfinałowy i awansowała do wielkiego finału. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części Oliwia przegrywała już 0-3. Potem jednak to już nasza reprezentantka poprawiła grę i wykorzystywała błędy rywalki by ostatecznie zwyciężyć 7-3.  Oliwia potwierdza tym samym , że należy do ścisłej światowej czołówki bilardzistek. Przypomnijmy, że w tym roku nasza reprezentantka zdobyła złoty medal drużynowych mistrzostw Europy seniorek a w mistrzostwach Europy juniorek wywalczyła złoty i brązowy medal.

Pojedynek finałowy rozpocznie się o godzinie 15.00 a rywalką naszej zawodniczki będzie zwyciężczyni pojedynku K. Kodejewa-K. Garcia.

5 grudnia 2012

Zawody rozpoczęte. Czupryńska i Ząbek w drugiej rundzie.

Fantastycznie dla Polski rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Świata Juniorów. W kategorii dziewcząt obie nasze reprezentantki bez problemów przeszły pierwszą rundę awansując do kolejnego etapu turnieju. Obrończyni tytułu mistrzowskiego sprzed roku, Oliwia Czupryńska, wynikiem 7:3 rozprawiła się z Japonką Konishi Samia. Sylwia Ząbek nie dała natomiast żadnych szans Kanadyjce Kayla Roloson, gromiąc ją 7:0. Pojedynki drugiej rundy rozegrane zostaną dzisiaj o godzinie 18:00.

Niestety wśród 32 zawodników w kategorii chłopców, nie zobaczymy reprezentanta Polski. Willingen nie okazało się łaskawe dla Wojtka Szewczyka i Adriana Borowca, którzy przegrali turniej kwalifikacyjny. Z eliminacji awansowało trzech zawodników z Niemiec - Can Salim Giasar, Jan-Henrik Wolf i Tobias Bongers.

Wyniki Mistrzostw Świata Juniorów można śledzić na stronie http://www.wpapoolonline.com/. Transmisja video dostępna jest na stronie http://www.kozoom.com/.

29 listopada 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów i Osób na wózkach inwalidzkich już niebawem. Zawody rozegrane zostaną w dniach 5-7 grudnia w niemieckim Willingen.

W tym roku w turnieju zagra 60 zawodników - 32 w kategorii juniorów, 16 w kategorii dziewcząt i 12 w grupie bilardzistów na wózkach. W turnieju głównym pewne miejsca mają nasze dziewczęta. Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo Kielce) spróbuje obronić tytuł sprzed roku. Wicemistrzyni Europy juniorek Sylwia Ząbek (Pino Dębica) postara się dotrzymać kroku swojej koleżance licząc na udany występ. W finałowych zawodach zabrakło niestety miejsca dla naszych juniorów. Wojtek Szewczyk (Konsalnet Warszawa) i Adrian Borowiec z Hadesu Poznań zagrają jednak w kwalifikacjach, które odbędą się tuż przed głównymi zawodami. Trzech najlepszych z eliminacji uzupełni 32-kę turnieju finałowego.

Po zakończeniu Mistrzostw Świata dobędzie się jeszcze „Bridge to the Career", czyli „Most do Kariery". Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody w postaci sfinansowania startów w EPBF Euro Tour w 2013 roku.

Sauerland Stern Hotel Willingen w przeszłości kilkukrotnie gościł już bilardzistów. To tutaj swoje medale Mistrzostw Świata zdobywali Hubert Łopotko i Mateusz Śniegocki a w 2002 roku reprezentacja juniorów zdobyła 4 złote medale i wygrała klasyfikację generalną Mistrzostw Europy. Miejmy nadzieję, że i tym razem Willingen będzie dla nas szczęśliwe.