Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Nosan Galeria Echo Mitrzem Polskiej Ligi Bilardowej 2012

Dodano: 2012-12-09
Zmodyfikowano: 2012-12-09

Powrót na tron zespołu z Kielc. Srebro dla Konsalnetu Warszawa, brąz dla Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

Zespół Nosanu Galeria Echo Kielce zdobył po raz piąty tytuł Mistrza Polskiej Ligi Bilardowej. Na ten sukces zawodnicy prowadzeni przez Marka Karlikowskiego czekali pięć lat. W poprzednich czterech latach kończyli bowiem rozgrywki na drugiej pozycji.  W ostatniej kolejce zawodnicy z Kielc dwukrotnie pokonali drużynę Baribala Lubin 3-1 i 4-0 i pewnie sięgnęli po upragniony tytuł. W złotym składzie znaleźli się Tomasz Kapłan, Radosław Babica, Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski i Michał Turkowski.

Srebrne medale wywalczył zespół Konsalnetu Warszawa, który w ostatniej kolejce nie dał szans drużynie Trefla Sport inkasując komplet sześciu punktów. Skład wicemistrzów Polski prowadzony przez Tomasza Szewczyka tworzyli: Mateusz Śniegocki, Wojciech Szewczyk, Sławomir Nowak, Marek Derek, Wojciech Trajdos, Mieszko Fortuński.


Na najniższym stopniu podium staną zawodnicy Krzysztofa Lipińskiego. Duet Tomaszów Mazowiecki występujący w składzie Piotr Ostrowski, Mariusz Skoneczny, Adam Skoneczny i Michał Czarnecki, również nie miał problemów w ostatniej kolejce i dwukrotnie pokonał drużynę Green Club Gdańsk.


Tuż za podium rodzinny zespól (dwóch barci Piekarskich i Kudlików) Lecha Piekarskiego Metal Fach LP Sokółka a za nimi prowadzony przez Bogdana Fortuńskiego młody team Baribala Lubin. Kolejne miejsca zajęły zespoły Visantii Kolier Kielce i Zakręconej Bili Poznań. Z rozgrywkami w najwyższej klasie żegnają się zespoły Trefla Sopot i Green Clubu pool-bilard.pl Gdańsk.


Pełne wyniki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej  - TUTAJ

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System