Mistrzostwa Polski w Pool Bilrd Dębica 2012 - 3 dzień

Dodano: 2012-12-13
Zmodyfikowano: 2012-12-13

Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski (oboje Nosan Galeria Echo Kielce) mistrzami Polski odmiany 9-bil

Wicemistrzyni świata juniorek Oliwia Czupryńska zdobyła złoty medal w odmianie 9 bil. Finałową przeciwniczką siedemnastoletniej zawodniczki była jedenastokrotna mistrzyni Polski Izabela Łącka z klubu Pino Debicą z która wygrała 6-4. Na najniższym stopniu podium stanęły dwie siostry Ząbek Monika i Sylwia (obie Pino Dębica).

W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się zwycięzca World Pool Masters Karol Skowerski. W finale pokonał reprezentującego Konsalnet Warszawa Mieszka Fortuńskiego 9-7. Brązowe medale przypadły w udziale Radosławowi Babicy (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz Mateuszowi Śniegockiemu (Konsalnet Warszawa).

Medale i puchary dla najlepszych wręczyli Marek Kamiński (wicedyrektor Departamentu Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego), Grzegorz Kedzierski (prezes PZBil) oraz Piotr Kędzior (wiceprezes PZBil).

Jeszcze dzisiaj poznamy medalistów odmiany 14/1.