Mistrzostwa Polski Juniorów w Karambol

Dodano: 2008-10-08
Zmodyfikowano: 2008-10-10

Dnia 20.09.2008r. w Zespole Szkół nr 1 w Lutczy odbyły się III Mistrzostwa Polski Juniorów w Karambolu.

Juniorzy z Podkarpacia stanęli do rozgrywek bardzo licznie. Wśród uczestników nie zabrakło najmłodszych sportowców, którzy ledwo przekroczyli barierę 10 lat. Niestety poziom zawodników był bardzo zróżnicowany. Jednak wszyscy bardzo chcieli zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć w sportowym duchu.
     Rywalizację rozpoczął turniej w „grze otwartej". Do walki stanęło 26 osób lecz do czołowej ósemki awansowali tylko najlepsi. Co ciekawe podczas rozgrywek został ustanowiony nowy rekord Polski! Konrad Korzeniowski, z UKS „Sokół" Lutcza ,zdobył w jednym podejściu aż 21 punktów, za co został nagrodzony plecakiem. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

UKS „Strzała” Gwoźnica Górna

Do eliminacji w następnej odmianie karambolu przygotowało się 27 zawodników. Walka była bardzo zacięta a poszczególne pojedynki niezwykle emocjonujące. Poniższa tabela prezentuje wyniki w zawodach w „trzy bandy".

1.

Andrzej Janusz Klub „Ósemka” Rzeszów
2. Antoni Stachura UKS „Sokół” Lutcza
3. Adrian Mazur
Paweł Pitera
Konrad Korzeniowski

Zawodnicy otrzymali medale, puchary za zdobyte miejsca. Dodatkowo dzięki wsparciu finansowemu starostwa powiatowego w Strzyżowie i wójta gminy Niebylec zawodnicy , którzy zajęli miejsca od 1 do 8 otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik „słodkie pocieszenie" dzięki Darkowi Dudzińkiemu właścicielowi sklepu w Lutczy. Po zakończonych zawodach było słychać zapewnienia o rewanżach w przyszłym roku.