Dodano: 2013-05-20
Zmodyfikowano: 2013-05-21

Podium Oliwii w Ardennen Cup!

21 maja 2013

Mistrzyni Europy w 10-bil, Oliwia Czupryńska z klubu Nosan Galeria Echo Kielce, zajęła wysokie 3 miejsce w Kobiecym Pucharze Europy. Nasza reprezentantka wczoraj w strefie pucharowej wygrała dwa pojedynki. Pierwszą rywalką była koleżaka z reprezentacji - Ewa Bąk. Tutaj padł wynik 5:2. O awans do półfinału Czupryńska pokonała w takim samym stosunku Kynthię Orfandis z Holandii. Rozpędzona Polska nie dałą jednak już rady w półfinale najlepszej rosyjskiej zawodniczce a zarazem późniejszej zwyciężczyni całego turnieju - Anie Mazirinie. Rosjanka okazała się również zmorą Kasi Wesołowskiej. To właśnie ona pokonała naszą wicemistrzynię Europy w rundzie "Last 16".

Oliwia nie kryła radości ze swojego sukcesu - "Jestem bardzo zadowolona z 3. miejsca. Rok temu nawet nie doszłam do pucharówki, więc jest to duży skok. Jest mi szkoda pólfinałowego meczu, ponieważ miałam szansę prowadzić już 4:3, lecz nie wbiłam 8bili. Myślę, że były to udane zawody dla całej drużyny, gdyż Kasia i Ewa zajęły 9. miejsca. Gratulacje dla dziewcząt i dziękuję i za mile spędzony weekend."

Nasze reprezentantki po raz kolejny pokazują jak silny jest polski bilard. Po rewelacyjnych Mistrzostwach Europy teraz mamy medal w Pucharze Europy. Gratujacje rónież dla Kasi i Ewy za dobre 9 miejsce. Niedosyt może mieć jedynie Agata Sokołowska. 33. lokata to dla tej zawodniczki na pewno nie jest szczyt możliwości. Potencjał jest bardzo duży i wydaje się że lepsze wyniki to tylko kwestia czasu.

Po Ardennen Cup 2013 liderką europejskiego rankingu jest Norweżka Martine Christiansen. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Kasia Wesołowska (9 miejsce). Oliwia Czupryńska zajmuje 12 pozycję.

Pełne wyniki turnieju Women Euro Tour dostępne są >>TUTAJ<<

20 maja 2013

Polki walczą w Ardennen Cup. Dziś decydująca faza turnieju.

Świetnie jak na razie idzie reprezentantkom Polski w kobiecym Euro Tourze, który rozgrywany jest w Luksemburgu. Z czteroosobowego składu, w strefie „Last 16" jest trzy nasze panie. Dzisiaj o godzinie 14:00 o awans do ćwierćfinału Katarzyna Wesołowska zagra z Rosjanką Aną Maziriną, natomiast Ewa Bąk i Oliwia Czupryńska zmierzą się ze sobą w bratobójczym pojedynku. Z turniejem pożegnała się niestety Agata Sokołowska, która przegrała dwa mecze będące przepustką do strefy pucharowej, kolejno z Klarą Lensig (Niemcy) oraz Dianą Khodjaevą (Belgia).

Równolegle z turniejem kobiecym, gdzie bierze udział 66 zawodniczek, rozgrywany jest turniej dla mężczyzn. Tutaj liczba uczestników wynosi... 374 graczy.