Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2013-05-27
Zmodyfikowano: 2013-05-27

Skowerski piąty w Austrian Open. Dziewiąte miejsce Ewy Bąk w turnieju dla kobiet.

Szesnastu Polaków w turnieju, czterech w strefie pucharowej w tym jeden ćwierćfinał - tak wygląda bilans naszych reprezentantów w zakończonym w sobotę Dynamic Austria Open. Najlepiej spisał się Karol Skowerski z klubu Nosan Galeria Echo Kielce, który przegrał dopiero o awans do półfinału.

W zawodach z pulą nagród 34.000 Euro wzięło udział 184 zawodników. Wspaniałe położenie miejscowości  St. Johaan zachęciło biało czerwonych do przyjazdu na drugi w tym sezonie Euro Tour. Takiej frekwencji dawno nie mieliśmy. Polacy stanowili blisko 10% całej listy startowej.

Otwarte Mistrzostwa Austrii były czwartym z rzędu rankingowym turniejem, gdzie w pierwszej „ósemce" znalazł się reprezentant naszego kraju. Bo świetnej serii Tomasza Kapłana i Radosława Babicy teraz blisko podium był Karol Skowerski. Kielczanin bez porażki w turnieju dotarł do etapu „Last 8", gdzie przegrał 6:9 z mistrzem Europy Hiszpanem Davidem Alcaide. Cała droga do ćwierćfinału wyglądała następująco:

Czerwinsky Martin (AUT) - Skowerski Karol (POL) - 1:9
Ullah Matey (NOR) - Skowerski Karol (POL) - 4:9
Jentsch Dominic (GER) - Skowerski Karol (POL) - 7:9
Skowerski Karol (POL) - Radosław Babica (POL) - 9:2
Skowerski Karol (POL) - Nick Ekonomopoulos - 9:7
Skowerski Karol (POL) - Alcaide David (ESP) - 6:9

Oprócz Karola Skowerskiego w strefie pucharowej zobaczyliśmy jeszcze Tomasza Kapłana, który zajął 9. miejsce oraz Radosława Babicę i Mieszka Fortuńskiego, którzy zajęli 17. pozycję.

Spośród wszystkich występów Polaków na uwagę zasługuje jeszcze dobry start mistrza Polski w snookera - Krzysztofa Wróbla. Debiutujący w turnieju Wrocławianin zajął 33. miejsce, pokonując po drodze takich zawodników jak Nicolas Otterman czy Thomas Seiffert z Niemiec.

Mistrzem Austrii został Holender Niels Feijen. „Terminator" po zdobyciu tytułu mistrza Europy w 9-bil wygrywa teraz Euro Tour i obejmuje  prowadzenie w rankingu EPBF. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Radosław Babica, który zajmuje wysokie 10. miejsce. Niewiele gorszy jest  dwunasty Tomasz Kapłan. W najlepszej „32-ce" jest jeszcze Karol Skowerski, znajdujący się na 29. miejscu.

Jeszcze w sobotę, kiedy trwały decydujące pojedynki w turnieju męskim, rozpoczął się kolejny Euro Tour dla kobiet. Tym razem w zawodach zagrały dwie Polki. Ewa Bąk po porażce w 1/8 finału z Aną Maziriną została sklasyfikowana na 9 pozycji. Mniej szczęścia miała Agata Sokołowska, która po przegranej z Dunką Jensen, musiała zadowolić się 17. pozycją. Całe zawody wygrała Mazirina, dla której jest to drugie z rzędu zwycięstwo w Pucharze Europy Kobiet.

W męskich rozgrywkach Pucharu Europy czeka nas teraz ponad dwumiesięczna przerwa. Kolejne zawody rozegrane zostaną w Sarajewie w dniach 15-17 sierpnia. Mniej wolnego mają panie. W dniach 11-13 lipca czekają je zawody w Szwecji.