Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2013-06-18
Zmodyfikowano: 2013-06-18

Powrót Marcina Kubalskiego. Robert Siemaszko zwycięzcą Rankingu ON.

Udał się rewanż Marcinowi Kubalskiemu za pierwszą w historii porażkę w Grand Prix ON sprzed miesiąca. Wtedy w Krakowie zwyciężył Robert Siemaszko, pokonując w finale „Mistrza" 4:0. W miniony weekend wszystko „wróciło do normy". Marcin Kubalski wygrał zawody, pokonując w finale Leszka Blumczyńskiego.

Zwycięzcy zawodów: (od lewej) Michał Bierzgalski, Marcin Kubalski i Leszek Blumczyński

Czwarty turniej z cyklu Grand - Prix ON w roku 2013 zorganizowany przez UKS - 317 z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie odbył się w klubie bilardowym „Break Club", współorganizatorami: PZBil ,ZMCh „Ymca" - oddział Kraków, klub bilardowy „Breack" Kraków . Patronat nad zawodami objął: Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Sekretarz PZBil Izabela Gajek w obecności zaproszonych honorowych gości:

- Adam  Stromidło - Prezes PZG Oddział Kraków
- Janusz Koza - Prezes Oddziału ZMCH „Ymca"
- Jan Bajger - Dyrektora  programowy „Ymca"
- Józef Mikołaj Grzyb - Prezes UKS „317"

- Sławomir Wolański - Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej PZBil

Rozgrywki bilardowe odbywały się w odmianę  „9"-bil a na starcie stanęło 32 uczestników. W turnieju mieli wystąpić wcześniej awizowani niepełnosprawni zawodnicy zagraniczni z Rosji, Anglii i Niemiec. Powodzie i zła aura w Niemczech i Anglii spowodowała, że w ostatniej chwili odwołali swoje starty. W Krakowie zameldowała się za to cała czołówka polskich zawodników z obrońcą tytułu Mistrza Polski Marcinem Kubalskim, kadrowiczami Michałem Kłusakiewiczem i Anatolem Kokoszką oraz przybyłego z Londynu Leszka Blumczyńskiego.

Tradycyjnie Sędzią głównym był Sławomir Wolański delegowany przez PZBil. Przed ostatnią  eliminacji Grand Prix ON,  szansę na zdobycie  pierwszego miejsca w rankingu miało  czterech zawodników: R. Siemaszko z Częstochowy, M. Bierzgalski „13 Joker" Tomaszów Maz., P. Gargas „Ymca" Kraków,

M. Kubalski „ Konsalnet" Warszawa.

urniej rozegrany został w dwa dni. W sobotę poznaliśmy zwycięzców grup, którzy awansowali do niedzielnej strefy pucharowej. Mecze półfinałowe i finałowy stały na bardzo wysokim poziomie i toczyły się w emocjonującej atmosferze. Pierwszy półfinał wygrał Kubalski z  Bierzgalskim. W drugim półfinale „wózków" lepszy od Jana Cyrula okazał się Leszek Blumczyński. Ostatni pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Kubalski, wygrywając 6:2.

W rankingu ostatecznie  zwycięży Robert Siemaszko Częstochowy, wyprzedzając o dwa punkty Marcina Kubalskiego.

Całą logistyką podczas turnieju zajęły się koleżanki z Zarządu UKS „317" E. Cichocka i B. Szczęśniak. Zawodników w czasie turnieju karmiła firma "Stage" Rafała Bińka z Krakowa.