Dynamic Best of East

Dodano: 2013-07-15
Zmodyfikowano: 2013-07-15

Cyprian Gindac najlepszy w Bulgarian 10-ball Open

Z pewnością niewiele osób stawiało na Cristiana, który od kilku lat pracuje i mieszka w Hiszpanii. Tam też gra w klubie Planeta Pool w Vittorii . Jednocześnie nie stracił on kontaktu z rumuńskim bilardem reprezentując klub Arta Braśov. Zwycięzca Bulgarian 10-Ball wcześniej wygrał turniej Gold Cue oraz zdobył tytuł Mistrza Rumunii w 9-bil w 2009 roku. W finale, w Burgas Gindać pokonał byłego mistrza Europy Sandora Tota z Serbii 8:6. Na podium zaleźli się jeszcze Konrad Juszczyszyn z DSB Bandaclub Sky Tower Wrocław i Bułgar Stanimir Ruslanov.

W zawodach zagrało 3 Polaków. Oprócz wspomnianego Juszczyszyna w Burgas zagrał Michał Lichodziejewski (9 miejsce) oraz Mieszko Fortuński (17 miejsce), obaj reprezentujący barwy DSB Bandaclub Sky Tower Wrocław.

Kolejne zawody z cyklu Dynamic Best of East pod koniec sierpnia w Rumunii.