Super Puchar Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS

Dodano: 2013-09-09
Zmodyfikowano: 2013-09-18

Drugie zwycięstwo Oliwii Czupryńskiej. Setki osób oglądało na żywo bilardowe rozgrywki.

Aktualna mistrzyni Europy w 10-bil Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo Kielce) została zwyciężczynią trzeciej odsłony tegorocznej edycji Super Pucharu Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS. W finale wynikiem 5:3 pokonała Izabelę Łącką (Pino Dębica), która była bliska obrony tytułu zdobytego dokładnie przed rokiem w Rzeszowie. Najniższy stopień podium zajęły Kasia Wesołowska (Nosan Galeria Echo Kielce oraz Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów).

Podium Super Pucharu Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS - Galeria Bałtycka

Trzecia edycja Super Pucharu, po Galerii Echo w Kielcach i Galerii Łódzkiej, zawitała na Pomorze a dokładniej do Galerii Bałtyckiej. Do najlepszej szóstki sezonu 2012 dołączyły 4 zawodniczki z kwalifikacji, które odbyły się dzień wcześniej w hotelu Adria w Rumii. Awans wywalczyły Agata Sokołowska i Agata Sidło z Nosanu Galeria Echo Kielce oraz Anita Sochacka reprezentująca Snikers Rękoraj i Agnieszka Bronikowska z Siewierza. Niedziela to już 9 pojedynków na jednym stole, ustawionym w holu centrum handlowego. W światłach kamer TVsports.pl najlepiej radziła sobie Oliwia Czupryńska, która w ćwierćfinale pokonała Agatę Sokołowską a w półfinale Ewę Bąk. Świetnie zagrała również Iza Łącka, miażdżąc w ćwierćfinale 5:0 Magdę Tatarkiewicz a w półfinale po bardzo dobrym spotkaniu pokonując 5:3 Kasię Wesołowską. Finał nie był już tak porywającym widowiskiem. Zwycięstwo dwiema partiami zanotowała Czupryńska, dla której jest to drugi triumf w tym sezonie.

Organizacja Super Pucharu Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS ponownie zdała egzamin. Po raz kolejny bilard mogła zobaczyć szersza publiczność. Arena turniejowa otoczona kamerami oraz komentarz „na żywo" przyciągnęły setki klientów Galerii. Świetnej organizacji nie byłoby bez Pomorskiego Związku Bilardowego, Galerii Bałtyckiej oraz całej ekipy klubu Arkadii Tczew z p. Arkadiuszem Sząszorem na czele. Turniej promowały Radio Gdańsk i portal trojmiasto.pl. Podziękowania dla gdańskiego Green Clubu, który ufundował dla oglądających rozgrywki karnety na grę w bilard. Całość transmitowała na żywo Sportowa Telewizja Internetowa.

Arena turniejowa w Galerii Bałtyckiej

Po trzech turniejach w rankingu sezonu 2013 prowadzi Oliwia Czupryńska. Na drugiej pozycji z całym wachlarzem kolorów medali znajduje się Kasia Wesołowska. Trzecie miejsce zajmuje Iza Łącka, która traci do liderki 16 punktów.