Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2014

Dodano: 2014-02-28
Zmodyfikowano: 2014-02-28

Najbliższy weekend przeznaczony jest na bilard w wydaniu ligowym. Zapraszamy na relację on-line.

Po raz drugi w tym roku przy stołach bilardowych zjawią się zawodnicy z Ekstraklasy Bilardowej. Po pierwszej kolejce cztery zwycięskie zespoły na czele tabele a na samym jej szczycie ekipa z najlepszym dorobkiem małych punktów, czyli Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

W drugiej kolejce zapowiada się kilka bardzo ciekawych spotkań. Ten najbardziej elektryzujący odbędzie się w Warszawie, gdzie Konsalnet Wodny Park podejmie aktualnego lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszy tegoroczny sprawdzian zawodników Metal Fach LP Sokółka odbędzie się przy udziale ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław. Do Kalisza udają się zaś gracze Bilard Studio Warszawa a Mistrz Polski Nosan Kielce sprawdzi młodą ekipę UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki.

Po długim oczekiwaniu swoją pierwszą kolejkę rozegrają bilardziści II Ligi. Do rywalizacji przystąpiło 41 zespołów, czyli prawie tyle co rok temu. Bardzo ciekawe jak zawodnicy przepracowali okres od zakończenia poprzedniego sezonu oraz jaki wpływ na siłę poszczególnych drużyn będą miały tegoroczne transfery.

Przypominamy o kilku ciekawych zmianach w rozgrywkach II ligi w tym sezonie. Mecze rozgrywane będą na trzech stołach: dwa pojedynki indywidualne i jeden deblowy. Ulega zmianie też punktacja - za każdy wygrany pojedynek drużyna otrzymuje 1 duży punkt.

W sezonie 2015 utworzona zostanie nowa ogólnopolska I liga. Składać się ona będzie z siedmiu najlepszych zespołów z baraży o ekstraklasę w tym roku oraz z dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy Bilardowej. Warunkiem jest zapisanie się do rozgrywek II ligi w przyszłym sezonie co najmniej 20 zespołów. Nowością jest też awans do repasaży drużyn, której zajmą czwarte miejsca w swoich grupach.

Przypominamy o konieczności przysyłania aktualnych zdjęć profilowych niezbędnych do relacji on-line.

Udanego sezonu 2014...

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

-
II Liga - relacja on-line - sobota, od godziny 12:00
-
Bilardowa Ekstraklasa - relacja on-line - niedziela, od godziny 15:00
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System