Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Super Puchar Polski Kobiet w Bilard WhyNotHOLIDAYS 2014

Dodano: 2014-03-24
Zmodyfikowano: 2014-03-24

Panie rozpoczęły sezon. Zwycięstwo Izabeli Łąckiej w pierwszym turnieju.

Po raz kolejny Galeria Echo w Kielcach okazała się doskonałą areną dla bilardowych popisów, serwowanych przez najlepsze bilardzistki w kraju. Przy aplauzie setek widzów wystartował Super Puchar Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS 2014. Najlepsza na inaugurację okazała się Iza Łącka z klubu Pino Dębica.


Najlepsze zawodniczki Super Pucharu Polski w Galerii Echo

Łącka w niedzielnych zmaganiach pojawiła się bez konieczności gry w sobotnim Pucharze Polski Kobiet, z uwagi na miejsce w czołowej czwórce rankingu ubiegłorocznego. Już w pierwszym swoim niedzielnym pojedynku dała wyraźnie do zrozumienia, że zamierza mocnym akcentem wejść w sezon krajowy. Zwycięstwo 5-2 nad Anitą Sochacką (Snikers Rękoraj) okazało się najlepszym tego zwiastunem. W starciu o finał równie bezradna wobec zawodniczki z Dębicy okazała się jedna z największych Gwiazd ubiegłorocznych Mistrzostw Polski - Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów), która w ćwierćfinale odprawiła wracającą do rywalizacji kobiet Monikę Ząbek (Pino Dębica). Tarnowiankę, wobec skutecznej gry Łąckiej stać było zaledwie na dwa "oczka".

Finał otwierającego sezon Super Pucharu okazał się spełnieniem marzeń kieleckiej widowni. Awansowała bowiem do niego faworytka publiczności - Katarzyna Wesołowska z klubu Nosan Kielce. Łącka swoją bezkompromisową grą szybko jednak sprawiła, że sympatia widowni rozłożyła się po równo na obie zawodniczki, dlatego też każdy zdobyty przez nią punkt nagradzany był owacjami. Już na początku finału było ku temu sporo okazji, bowiem Iza szybko wyszła na prowadzenie 4-1. Wówczas, przygotowująca się do Mistrzostw Europy Wesołowska zdołała zaprezentować nieco lepszą grę odrabiając dwa punkty. Przy stanie 4-3 lepiej spisała się Łącka, księgując pierwsze od Mistrzostw Polski 2012 zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji Pań. Z kolei na zwycięstwo w Pucharze Kobiet musiała czekać ponad rok. Ostatnio ta sztuka udałą się jej podczas turnieju w Rzeszowie w 2012 roku.

Wielki występ zanotowała także najmłodsza w stawce Agata Sidło, która pod nieobecność Oliwi Czupryńskiej skutecznie zdjęła część ciężaru sprawiania radości swoją grą kieleckiej widowni z barków Wesołowskiej. Niespełna szesnastoletnia zawodniczka Nosanu Kilece zajęła trzecie miejsce, pokonując w ćwierćfinale rozstawioną Sylwię Ząbek. Kielczanka przegrywała już 2-4, by popisać się genialną pogonią i wygrać ostatecznie po dziewięciu partiach. Jeszcze lepszą grę Sidło zaprezentowała przeciwko Wesołowskiej w półfinale, utrzymując bezpieczną przewagę aż do ostatniej partii. Agata była o krok od wyeliminowania swojej wybitnej koleżanki, pudłując prostą, przedostatnią kulę w dziewiątej partii półfinału. Trzecie miejsce to najlepszy wynik młodej zawodniczki w jej karierze. Oprócz niej do turnieju głównego po sobotnich grach awansowały: Monika Ząbek (Pino Dębica), Kinga Stawarz (Ósemka Rzeszów) i Anita Sochacka (Snikers Rękoraj).

Na czele rankingu kroczącego znajduje się nieobecna w Kielcach Oliwia Czupryńska. Ranking sezonu 2014 otwiera zaś Iza Łącka.

Impreza nie byłaby możliwa dzięki życzliwości Galerii Echo oraz sponsora tytularnego, biura podróży WhyNotHOLIDAYS. Obsługę turnieju zagwarantowało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe na czele z Grzegorzem Kędzierskim, który koordynował także pracę ekipy TVsports.pl, w której realizacją obrazu zajęli się Jan Niewęgłowski i Mateusz Stefańczyk. Całość zmagań komentarzem opatrzyli Emil Paliwoda i Artur Zarzycki. Wielkie podziękowania należą się także Ziemowitowi Janaszkowi, który urozmaicił zmagania Pań pokazem trików bilardowych.

Drugie tegoroczne zawody Super Pucharu Polski Kobiet już niebawem a dokładnie 17-18 maja.

Super Puchar Polski Kobiet WhyNotHOLIDAYS 2014 - Kielce - Galeria FOTO
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System