Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Słowacka wizyta w Polsce

Dodano: 2014-04-18
Zmodyfikowano: 2014-04-18

W ramach programu Międzynarodowej Akademii Bilardowej do Polski przyjechała grupa młodzieży i szkoleniowców ze Słowacji. Nasi goście zagrali mecze w Dębicy, Bilczy, Bodzentynie i Kielcach.

W województwie podkarpackim i świętokrzyskim przebywała grupa młodzieży ze Słowacji, która rozgrywa mecze bilardowe z rówieśnikami trenującymi w naszych uczniowskich klubach sportowych.

Wizyta w Dębicy

Na początek zatrzymali się w Dębicy, gdzie spotkali się z zawodnikami klubu Pino: Anną Wolas, Aleksandrą Wanat i Konradem Szydło. Gospodarzem wieczoru był Piotr Kędzior - wiceprezes PZBil , prezes Sportowego Klubu Bilardowego Pino. W hali sportowej Bilcza rozegrano mecz z bilardzistami klubu Orlęta Bilcza (Bartłomiejem Łapacz, Natalią Dulemba i Slavko Aschenov). Dzieci - Kristian Mrva, Martin Orinak, Michal Frank- i szkoleniowcy z Preśova  odwiedzili  nasz kraj w ramach programu Międzynarodowej Bilardowej Akademii. „Polska ma wspaniale rozwinięty bilardowy sport szkolny. Dla nas to szansa na pozyskanie wiadomości o pracy z młodzieżą, a dla dzieci super przygoda" powiedział Milan Mrva - członek zarządu Słowackiego Związku Bilardowego.  W ubiegłym roku młodzi bilardziści z Bilczy, Wiślicy oraz Kielc byli na Słowacji, a w tym roku wyjadą do Czech. 


Słowacka ekipa w Bilcy

„Cieszę się, że gościmy w naszej gminie młodych bilardzistów i opiekunów ze  Słowacji.  Nasza gmina jest aktywna na arenie międzynarodowej i wspiera inicjatywy pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie współpracy z partnerami z innych państw" powiedział Wójt Gminy Morawica Marian Buras. Rozgrywkom w hali Bilcza przyglądali się również radni Waldemar Wójcik i Jan Wróblewski oraz prezes European  Billiard Council Marcin Krzemiński. Po południu goście ze Słowacji rozegrali pojedynek z młodzieżą ULKS Orły Bodzentyn. Gospodarzy reprezentowali : Ewa Jarosińska, Dominika Rubinkiewicz, Kacper Zygadlewicz i Piotr Mehel. W imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Burmistrza Miasta przyjezdnych powitał Leszek Wnętrzak - kierownik Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego.  Podobnie jak w Bilczy sportowych emocji nie brakowało. W pewnym momencie pojawiła się nawet łza porażki. Ciekawym punktem pobytu w Bodzentynie było zwiedzenie ruin miejscowego zamku.  W trzecim dniu wizyty Słowacy zagrali w amatorskim turnieju organizowanym przez Kieleckie Centrum Bilardowe Contact.  Tym razem zagrał także szef ekipy gości Milan Mrva, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. „ To druga impreza w tym roku organizowana w ramach Międzynarodowej Bilardowej Akademii  prowadzonej  pod patronatem Europejskiej Rady Bilardowej. W marcu polska ekipa była w Izraelu, a teraz gościmy Słowaków.  Łącznie  w ten weekend  MBA zaangażowała 45 osób. Myślę, że do końca roku w naszym projekcie weźmie udział ok. 200 osób" - podsumował Marcin Krzemiński.

Wizytę gości ze Słowacji oraz wyjazd naszej młodzieży za granicę wspiera Gmina Morawica, Bodzentyn oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System