Kalendarz sportowy 2015

Dodano: 2015-01-14
Zmodyfikowano: 2015-01-16

Mistrzostwa Świata w 10-bil oraz cykl Puchar Polski Kobiet dołączyły do kalendarza PZBil

Z dnia na dzień zapełnia się kalendarz imprez sportowych w 2015 roku. Wczoraj na stronie Światowej Federacji Bilardowej pojawiły się Mistrzostwa Świata w 10-bil. Do biura PZBil została przesłana jedynie krótka notka na temat turniejeu na Filipinach, dotycząca miejsca rozgrywania turnieju (General Santos - Filipiny) oraz podział puli nagród (200.000$). Więcej informacji ma się pojawić wkrótce. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z 2012 roku, kiedy to trzech reprezentantów Polski miało już wykupione bilety lotnicze a turniej ostatecznie został odwołany. Również w roku ubiegłym mieliśmy podobną sytuację. Odwołane zostały Mistrzostwa Świata Kobiet w 10-bil.
Tegoroczne zawody mają się odbyć w dniach 17-21 lutego. Tym samym z kalendarza wykreślona została kolejka Bilardowej Ekstraklasy.

Przenosimy się na "krajowe podwórko". Znane są już terminy cyklu Pucharu Polski Kobiet (1 marca, 10 maja, 6 września, 25 października). Więcej szczegółow poznamy do końca przyszłego tygodnia.