Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Piramidę

Dodano: 2015-02-10
Zmodyfikowano: 2015-02-10

Jan Niewęgłowski mistrzem piramidy

Zawodnik Idoslubu.pl Kielce Jan Niewęgłowski został mistrzem Polski w piramidę - grę otwartą. W finale pokonał Michała Kędziora z Pino Dębica 3:2.

III Mistrzostwa Polski w Piramidę - w grę otwartą odbyły się w Kieleckim Centrum Bilardowym Contact. Do gry przystąpiło zawodnicy z Kielc, Krakowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Radomia, Jędrzejowa i Dębicy, a wśród nich obrońca tytułu z 2014 roku Mariusz Skoneczny oraz brązowi medaliści Maciej Życiński i Michał Kędzior. Nowym mistrzem kraju w ten rodzaj gry w bilard został Jan Niewęgłowski z drużyny Idoslubu.pl Kielce.

Faworyci w tym turnieju rozpoczęli bardzo dobrze i wszyscy znaleźli się w półfinale. Stawkę uzupełnił Jan Niewęgłowski. W półfinale pomiędzy Niewęgłowskim i Skonecznym prowadzenie należało do Janka. Mariusz doprowadził do remisu 2:2. W ostatniej partii Janek ponownie objął prowadzenie wbijając 7 bil. Do szczęścia pozostało mu wbicie tylko jednej bili. Kolejny strzał się jednak nie powiódł. Mariusz zaczął odrabiać straty i także zgromadził 7 bil. Pierwszą szansę miał Mariusz. Nie trafił jednak strzału przez cały stół. Bile ustawiły się w linii na osi stołu. Janek postanowił zagrać swojaka do środka i wykonał to perfekcyjnie. W drugim półfinale Michał Kędzior zmierzył się z Maciejem Życińskim. Przy stanie 2:1 dla Życińskiego Kędzior poprosił o przerwę. Wrócił odświeżony i zdobył punkt. W decydującym rozbiciu on był dokładniejszy wygrywając 8:5. Finał rozpoczął się dobrze dla Niewęgłowskiego. Przy stanie meczu 2:1 miał szansę na zwycięstwo, ale nerwy wzięły górę i partia zakończyła się 8:5 dla Michała. Prawdziwy cud zdarzył się w piątej - ostatniej partii. Pierwszy raz w życiu Jan zrobił partię z kija! To się nazywa mocny akcent.

„Po raz trzeci wyłoniliśmy mistrzów Polski w piramidę. Z pewnością wiemy coraz więcej o tej grze. Skuteczniej gramy 'swojaki', szybciej czytamy sytuację na stole. Czy to wystarczy aby zacząć się liczyć na międzynarodowym rynku? Myślę, że jeszcze nie" - podsumował mistrzostwa Marcin Krzemiński - prezes EEBC.

Mistrzostwa organizowało stowarzyszenie East European Billiard Council przy wsparciu Polskiego Związku Bilardowego, Mak Marketing i TV Sports.p.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System