Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Świata w Bilard 10 bil - Filipiny 2015

Dodano: 2015-02-13
Zmodyfikowano: 2015-02-21

Ko Pin Yi z Tajwanu mistrzem świata w 10 bil. Dziewiąte miejsca Mieszka Fortuńskiego i Radosława Babicy.

Mistrza Świata w 10 bil

Zwycięstwem zawodnika z Tajwanu Ko Pin Yi zakończyły się rozgrywane na Filipinach mistrzostwa świata w 10 bil. W finale Ko pokonał po dramatycznym pojedynku zawodnika gospodarzy Carlo Biado 11-9 . Dodajmy, że w finale Ko prowadził już 9-2 i był bliski szybkiego zakończenia spotkania. Jednak Carlo doprowadził do wyniku 9-8. Ostatecznie to jednak zawodnik z Tajwanu zwyciężył 11-9 zdobywając tytuł mistrza świata. Na najniższym stopniu  podium stanął  Pin Chung Ko ( Tajwan) oraz jedyny zawodnik z Europy w najlepszej ósemce Dawid Alcaide z Hiszpanii.


Najlepszymi w naszej ekipie okazali się najmłodszy i najstarszy. Dziewiąte miejsca zajęli bowiem Mieszko Fortuński oraz Radosław Babica. W walce o ćwierćfinał Mieszko przegrał z Alcaide natomiast Radek uległ Biado ( obaj w stosunku 7-11).  


Na 33 pozycji sklasyfikowani zostali Karol Skowerski, Piotr Kudlik i Michał Turkowski. Miejsce 65 zajął Tomasz Kapłan, a 97 Mateusz Śniegocki.

Szczególnie duże brawa należą się dla Mieszka i Radka. Dziewiąte miejsce to naprawdę dobry wynik w MŚ,  na który czekaliśmy od 2012 roku ( 9-mce Skowerskiego) Teraz naszych zawodników czeka długa podróż powrotna a już od czwartku kolejne zawody, tym razem Puchar Europy Euro Tour we Włoszech.  

 

Dodajmy, że zwycięzca otrzymał czek na 40.000 USA a wicemistrz 20.000 USA. Łączna pula nagród wynosiła 200.000 USA.

Niestety od strony organizacyjnej zawody zasługują na 1. Brak dwóch stołów, "dzienne światło", wilgotne sukno, dziwne decyzje sędziów, nie wspominając o braku jakichkolwiek komunikatów, zdjęć  czy też wyników on-line. Miejmy nadzieję, że te sprawy zostaną poprawione, bo jak nie ta impreza ma być wzorem, to jaka.


Na koniec jeszcze raz gratulacje dla mistrza świata oraz naszej reprezentacji na czele z Mieszkiem i Radkiem. 

Pełne wyniki na stronie WPA - LINK

 

19.02.2015r

Mieszko Fortuński już w najlepszej 32 zawodów. Jutro do walki przystąpi również Radosław Babica. Na placu boju pozostało już tylko dwóch naszych reprezentantów.


Dzisiejszy dzień był najbardziej szczęśliwy dla Mieszka Fortuńskiego. Zawodnik ERG Bieruń Folie DSB Lubin pokonał w swym trzecim meczu na mistrzostwach 11-9 Marco Tchudera z Holandii. Zwycięstwo najmłodszego w naszej ekipie dało mu jednocześnie awans do najlepszej 32 turnieju. Jutro w walce o awans do TOP 16 zmierzy się z Rajmund Faraon z Filipin.  Również jutro w walce o awans do 32 zagra najbardziej doświadczony w ekipie Radosław Babica z Nosanu Kielce. Rywalem Radzia będzie zawodnik gospodarzy David  Renemar.

Niestety w pierwszej rundzie pucharowej z zawodami pożegnała się trójka naszych reprezentantów. Michał Turkowski ( Nosan Kielce ) i Piotr Kudlik ( Metal Fach LP Sokółka) przegrali swe pojedynki 10-11, a Karol Skowerski ( Nosan Kielce) uległ 8-11.

Jutro od 3.00 naszego czasu do walki stanie Radek. Mieszka zobaczymy przy stole o 8.00. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszego duetu.

Wyniki "on-line" na stronie WPA . 

Transmisje video na stronie - LINK. 

Tabela gier - LINK

Niestety jakość jednego i drugiego zostawia wiele do życzenia tak samo jak sama organizacja imprezy. Mnożą się głosy zawodników i gościa o fatalnej jakości imprezy na Filipinach .

 


18.02.2015r.

Fortuński, Babica, Kudlik w rundzie pucharowej. Kapłan, Skowerski, Turkowski  walczą w repasażach, Sniegocki niestety już odpadł.  Słaba organizacja imprezy na Filipinach.

Trójka reprezentantów Polski wygrała po dwa grupowe spotkania i awansowała do rundy pucharowej mistrzostw świata. Pierwszym był najmłodszy w całej naszej ekipie Mieszko Fortuński, który pokonał kolejno P. Demesthenosa 9-5 i M. Waleeda 9-5. Również bez porażki do rundy pucharowej awansował debiutujący w zawodach Piotr Kudlik po zwycięstwach z Y. Aloysius 9-8 i 1 S. Pahdahsung 9-1. Dwa zwycięstwa dające przepustkę do TOP 64 zanotował również najbardziej doświadczony w ekipie Radosław Babica, który wygrał z H.  Lombardo 9-6 i klubowym kolegą M. Turkowskim 9-7. Po jednym zwycięstwie i porażce zanotowali Michał Turkowski, Tomasz Kapłan i Karol Skowerski. Jutro swej szansy o awans szukać będą walcząc z lewej strony tabeli. Karol zmierzy się z M. Zulfikri natomiast rywalem Tomasza będzie Michał. Niestety dwie porażki zanotował Mateusz Sniegocki i pożegnał sie z zawodami.

O ile cieszy zainteresowanie kibiców oraz dobra postawa naszych reprezentantów o tyle sama organizacja pozostawia delikatnie mówiąc sporo do życzenia.  Przerwy w meczach spowodowane "słabym światłem" , brak aktualnych wyników czy też brak ... dwóch stołów do gry to tylko niektóre mankamenty imprezy.

 

Kolejne pojedynki naszych zawodników juz jutro o godz. 5.00 naszego czasu. Zapraszamy do kibicowania i liczymy na kolejne zwycięstwa  

 

 

14.02.2015r.

Czy siódemka Polaków okaże się szczęśliwa podczas Mistrzostw Świata w 10 bil? Tak licznej reprezentacji na bilardowych mundialach Polska jeszcze nie miała.

W składzie są uznani na świecie: Tomasz Kapłan, Karol Skowerski, Radosław Babica (wszyscy Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki (Konsalnet Wodny Park Warszawa) ,coraz bardziej rozpoznawalny Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie DSB Lubin)oraz dwóch debiutantów na MŚ: Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Piotr Kudlik (Metal Fach LP Sokółka).


Mistrzostwa Świata w 10 bil wracają do kalendarza po czterech latach. Ostatnie rozegrano w 2011 roku.
Wówczas sensacyjnym Mistrzem okazał się Holender Huidjii See. Kolejne imprezy albo nie były planowane, albo je odwoływano, jak na przykład 2013 roku w Norwegii, do których Mateusz Śnioegocki miał przystępować jako Mistrz Europy  a Karol Skowerski jako ćwierćfinalista ME.

Tym razem areną zmagań będzie filipińskie General Santos City. W puli znajdzie się 200 000 USD, z czego 40. 000 dla Mistrza. Na starcie stanie 128 zawodników z 40 krajów. Wskrzeszenie Mistrzostw Świata w 10 bil to w głównej mierze zasługa Mistrza wszechwag w ... boksie - słynnego Mannego Pacquiao. Wieść niesie, że pięściarz może spróbować swoich sił w turnieju, bo w ponoć przed laty zapowiadał się jako niezły bilardzista.

Turniej rozpocznie się 15 lutego.

Nadzieje z występem naszej reprezentacji są duże. Nie ma co ukrywać, że zarówno zawodnicy jak i kibice liczą na pierwszym medal w indywidualnych mistrzostwach świata. Nam zostaje mocno zaciskać kciuki i śledzić wyniki on-line.

 Emil Paliwoda

FOTO : WPA i AM


Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System