Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Ruszyła Polska Liga Bilardowa 2015

Dodano: 2015-02-23
Zmodyfikowano: 2015-02-24

Zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Komisję Polskiej Ligi Bilardowej wystartowały rozgrywki w pierwszej oraz drugiej lidze. Bardzo dużo emocji towarzyszy nowo powstałej od tego sezonu pierwszej lidze. Profesjonalnie stworzone zaplecze Bilardowej Ekstraklasy ma zdecydowanie podnieść zarówno poziom sportowy startujących zespołów jak i poziom organizacyjny

Z czterech spotkań, jakie rozegrano w pierwszej lidze, jedno było transmitowane „na żywo” przez telewizję internetową TVsports. Chodzi o mecz w Tczewie pomiędzy Limonare Arkadia Tczew i Hulakula Warszawa. W pierwszej odsłonie najbardziej zacięte były pojedynki indywidualne, po których widniał wynik 1:1. Zarówno pierwszy jak i drugi debel zdecydowanie dla gospodarzy. Jak się okazało gry indywidualne w drugim meczu też bez większych problemów Limonare Arkadia przechyliła na swoją korzyść. W Tczewie Limonare Arkadia – Hulakula 5:1.


W starciu drużyn, które teoretycznie mogą mieć najwięcej do powiedzenia w pierwszej lidze, PRB Tor Allinone Mikołów okazało się lepsze od Green Club Gdańsk. Rewelacją okazał się junior gospodarzy Daniel Macioł dwukrotnie pokonując swoich rywali w „ósemkę”. Deble jak i „dziesiątka” to wygrane po jednej dla każdej drużyny. Najbardziej zaciętą okazała się pierwsza gra podwójna, gdzie o zwycięstwie zadecydowała ostatnia partia. O końcowym wyniku zadecydowały więc wygrane Daniela. W Mikołowie PRB Tor Allinone – Green Club 4:2.


W nowym Ośrodku Bilardowym w Kętrzynie zmierzyły się zespoły Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn i Maximus Bydgoszcz. Spotkanie rozpoczęły dwie emocjonujące gry indywidualne, z których zwycięsko wyszli gospodarze. Swoją dominację w pierwszym pojedynku potwierdzili też w deblu. Sporo emocji dostarczył też drugi mecz, gdzie goście z Bydgoszczy wywalczyli swój jedyny jak się okazało punkt. Dokonał tego Bartosz Czapski w 8-bil. W Kętrzynie MOSiR – Maximus 5:1.


Pierwsze starcie pomiędzy Chorten Elida Białystok a Joker Tomaszów Mazowiecki zapowiadało dużo większe emocje w całym meczu. Jak się okazało Wojciech Chęciński wygrywając swój pojedynek indywidualny zapewnił gościom jedyny punkt w tej rywalizacji. W najbardziej zaciętym pojedynku Harutyun Sahakyan pokonał 10:9 Mateusza Ługowskiego. W Białymstoku Chorten Elida – Joker 5:1.


Po pierwszej kolejce liderem pierwszej ligi zostali bilardziści Limonare Arkadia Tczew przed Chorten Elida Białystok i Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn.


Dzień wcześniej, w sobotę zainaugurowano rozgrywki w II Polskiej Lidze Bilardowej, do której w tym sezonie zgłosiło się 29 drużyn. W grupie pierwszej dwie gdańskie ekipy podzieliły się punktami a w Tczewie Aftex Gambit pokonał 5:1 SKB Mrągowo. Najwięcej w grupie drugiej ugrały Akademia Bilardowa Rokietnica i Falquon Hades Poznań zdobywając po 5 punktów do ligowej tabeli. Dwie wygrane i 4 punkty zainkasowali też bilardziści UKS Bila Zduny. Podobne wyniki padły w grupie trzeciej. Land Club Warszawa i Semafor Warszawa na 5 punktów a Dziewiątka Biała Podlaska na 4. W czwartej grupie liderem jest zespół, który zdobył komplet punktów czyli Break Club Kraków. Tuz za nimi Oskar Stalowa Wola i Break Ball Bielsko Biała. W ostatniej grupie Dekada Sosnowiec też wywalczyła 6 oczek. Na drugim miejscu po pierwszej kolejce plasuje się Nagaba Zebra Opole.


Jak widać zarówno w pierwszej jak i w drugiej lidze już na starcie emocji nie brakowało. Druga kolejka spotkań odbędzie się równo za miesiąc 21-22 marca.  W związku z podziałem zespołów w drugiej lidze na pięć grup obowiązuje aneks do Regulaminu II Ligi. Komisja Ligowa prosi zespoły o przysyłanie na Info@bilard-sport.pl zdjęć z meczów oraz koniecznie zdjęć profilowych zawodników niezbędnych do relacji on-line.


Arkadiusz Sząszor

Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej.


Pełne wyniki na stronach:

- I Polska Liga Bilardowa

- II Polska Liga Bilardowa

 

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System