Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Super Puchar Polski Kobiet - Galeria Brama Pomorza 2015

Dodano: 2015-03-02
Zmodyfikowano: 2015-03-02

Wspaniałe przyjęcie w Galerii w Lipienicach i tryumf Oliwii Czupryńskiej. Z Lipienic nasze panie przenoszą się do Werony we Włoszech.

Pierwsze zmagania o Super Puchar Polski Kobiet Galeria Brama Pomorza 2015 dowiodły, jak duży potencjał sportowy i widowiskowy ma rywalizacja Pań, dedykowana szerszej, nowej niekoniecznie bilardowej widowni, która załapała bilardowego bakcyla. Nowa lokalizacja zmagań kobiet - w gościnnej Galerii Brama Pomorza w Lipienicach oraz kosmetyczne zmiany w regulaminie zdecydowanie odświeżyły blichtr pojedynków najlepszych bilardzistek w kraju.


Finał okazał się widowiskiem, które plasuje się w czołówce najlepszych pojedynków bilardowych kobiet w Polsce w ostatnich kilkunastu miesiącach. Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) szybko zbudowała przewagę 4-1 nad Sylwią Ząbek (Pino Dębica). Osiągnęła to dzięki konsekwentnej i skutecznej grze, w której nie brakował partii "z kija". Sylwia odzyskała imponującą skuteczność na wbiciach i zaczęła odrabiać straty. Była już o włos, jednak ostatecznie to Czupryńska wygrała 5-3. To jej czwarte turniejowe zwycięstwo z rzędu. Sylwia natomiast zadebiutowała w wielkim finale SPPK. Finalistki od początku zmagań prezentowały się tak, że tylko nagły kryzys formy mógł pozbawić je dobrych wyników. Czupryńska sprawnie uporała się z turniejową "dwójką" - Izą Łącką, wygrywając 5-1 i w półfinale z Ewą Bąk (MUKS IKS Tarnów) 5-2.

Ząbek natomiast wywróciła turniejową hierarchię do góry nogami, eliminując MVP minionego sezonu, Katarzynę Wesołowską (Nosan Kielce) 5-4. Takim samym wynikiem odprawiła w półfinale swoją siostrę, Monikę (Pino Dębica). I tylko Sylwia wie, który mecz był dla niej trudniejszy. Tym samym dwie najlepsze zawodniczki minionego sezonu musiały obejść się bez zwycięstwa na początku roku.


Zmagania Pań oglądały setki osób, a przeznaczona dla nich widownia nie pustoszała niemal nawet na moment. Zainteresowanie wzmagał poziom pojedynków i redukcja rozstawień, która sprawiła, że od pierwszych rund mecze były elektryzujące. Nie zabrakło także prawdziwych bilardowych pasjonatów: zawodnicy UKS Łabiszynianki Łabiszyn pod okiem Stefana Kryszaka nie wahali się pokonać nawet 300 km, by oglądać najlepsze zawodniczki w kraju i kibicowac im przez cały dzień. Bardzo dobrze spisał się gość specjalny imprezy mistrz Polski w trikach bilardowych Ziemowit Janaszek, który swoimi trikami czarował zgromadzonych w Galerii klientów.

Ogromne słowa podziękowania należą się Galerii Brama Pomorza na czele z Dyrektorem CH Brama Pomorza Grzegorzem Jasińskim oraz całej ekipie przygotowującej zawody. Nasze Panie dzięki temu czuły się jak na gwiazdy przystało, mając doskonałe warunki do gry, rozdając autografy na specjalnie wydanych folderach i pozując do zdjęć z kibicami. Jedna z naszych pań natomiast tak wciągnęła się w wir zakupów, że nieomal spóźniła się na dekorację.


Po zawodach w Lipienicach nasze Panie przenoszą sie do Werony we Włoszech gdzie odbędą się kolejne zawody Pucharu Europy. W wyścigu o grę w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 na czele stawki znajduje się Oliwia Czupryńska.

Kolejny Super Puchar Polski Kobiet Galeria Brama Pomorza 2015 odbędzie się w maju, w Lipienicach, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Już w środę reportaż z zawodów oraz retransmisja pojedynków na stronie TVsports.pl.

Wyniki oraz aktualne rankingi na stronach Super Pucharu Polski Kobiet 2015.

Super Puchar Polski Kobiet 2015 - Galeria Brama Pomorza - 1 turniej - GALERIA FOTO
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System