Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour 2015

Dodano: 2015-03-06
Zmodyfikowano: 2015-03-09

Polki, rywalizujące w kobiecej odsłonie Grand Prix Europy, poszły w ślady Panów.

9 marca 2015

Tym razem to umiarkowany powód do optymizmu, bo obie nasze reprezentacje na Puchar Europy złapały zadyszkę. W Weronie najlepiej spisała się Ewa Bąk, która zajęła 9. miejsce, rozprawiając się z rutynowanymi rywalkami.


Zawodniczka MUKS IKS Tarnów bez porażki przebrnęła przez fazę 2KO. Mecz o awans stoczyła przeciwko doświadczonej Hiszpance Silvii Lopez. Ewa już na początku zbudowała dwupunktową przewagę, którą utrzymywała przez całe spotkanie, by ostatecznie ją powiększyć i wygrać 7-4.


Mecz o ćwierćfinał również rozpoczął się dobre dla Polski, która utrzymywała tempo utytułowanej Jasmin Michel, osiągając nawet prowadzenie 4-3. Wówczas już tylko Niemka zdobywała punkty.


Bodaj najbardziej prestiżowe zwycięstwo Ewa odniosła jeszcze w fazie grupowej, pokonując w II rundzie 7-5 Oliwię Czupryńską. 9. miejsce Ewy Bąk to jednej z najlepszych jej startów w Europie.


Zdecydowanie na plus wypadła także debiutantka Monika Ząbek (Pio Dębica). Monika zajęła 17. miejsce, ulegajac tylko rywalką z czołówki: Natalyi Sheroshtan i Yvonne Ullman 5-7.


Klubowa koleżanka Moniki, Iza Łącka również zanotowała dobry występ, mimo iż zaczęła od porażki z Sarą Rocha. Dobra gra w meczach przeciwko Natalie Scheiter i Claudii Kunz zaprowadziła Łącką do pojedynku przeciwko utytułowanej Inie Helvik. Norweżka wygrała 7-3, a Iza zajęła 17. miejsce.


Na tej fazie swój start w Weronie zakończyła Oliwia Czupryńska Nosan Kielce), choć w jej przypadku należało oczekiwać więcej. Sytuacja Oliwii skomplikowała się po porażce z Ewą Bąk. Choć dwa mecze na lewej stronie podtrzymywały szanse na dobry wynik, (zwycięstwa 7-0 i 7-1), to na drodze do awansu z lewej strony stanęła multimedalistka ME, Ana Mazhirina. Rosjanka wygrała 7-5.


Zawiodła Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce), która zmagania zaczeła od knock-outu, zadanego Elisie Pasquali. Po pojedynku z Mazhiriną, Katarzyna znalazła się na lewej stronie. Tam Wyeliminowała Evę Torok, by 6-7 ulec Melanie Suessenguth. To wystarczyło do zajęcia 25. miejsca.


Najlepsza w Weronie okazała się Caroline Roos przed Aną Gradisnik. Trzecie miejsce zajęły Jasmin Michel i Sandra Baugartner.

 


Wyniki na stronach www.womeneurotouronline.com5 marca 2015

Prawie 50 zawodniczek weźmie udział w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Europy kategorii kobiet. Wśrod nich są oczywiście nasze najlepsze panie. Do włoskiej Werony wybiera się 5-osobowa ekipa w skladzie: Katarzyna Wesołowska, Oliwia Czupryńska (obie Nosan Kielce), Izabela Łącka, Monika Ząbek (obie Pino Dębica) oraz Ewa Bąk z MUKS IKS Tarnów. Turniej rozpocznie się w sobotę i potrwa dwa dni. W niedzielę 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, poznamy zwyciężczynię zawodów. Podium we Włoszech z pewnością byłoby miłym prezentem :)

Jak do tej pory w historii startów naszych pań w cyklu, stawały one na podium 6 razy. Po 3 medale mają Katarzyna Wesołowska (złoto i 2x brąz) oraz Oliwia Czupryńska (srebro i 2x brąz).

Na czele klasyfikacji EPBF znajduje się Jasmin Ouschan (Austria). Najwyżej sklasyfikowaną Polką jst Oliwia Czupryńska (5. pozycja).
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System