Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski Brześć - Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2015-03-16
Zmodyfikowano: 2015-03-16

Trzydniowe wydarzenie sportowe w Kętrzynie zakończone. Mateusz Śniegocki najlepszy w Grand Prix. Tomasz Kapłan mistrzem Polski w Karambol 3-bandy.

W Bałtyckim Centrum Bilardowym cykl wydarzeń sportowych rozpoczęliśmy już w piątek towarzyskim meczem Polska - Litwa. Tam padł wynik 4:2 dla naszych, który zapowiadał dominację biało-czerwonych w kolejnych dniach zmagań. Nie stało się inaczej i główne laury w Grand Prix Polski - Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour oraz Mistrzostwach Polski w Karambol zebrali reprezentanci Polski.

O punkty do Rankingu Polski sezonu 2015 oraz główną nagrodę - 10.000 zł - walczyło 104 zawodników. Najlepszy w tym gronie okazał się Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa, który na zwycięstwo w GPP czekał 3 lata. Ostatni triumf święcił w Kielcach w 2012 roku. Na drugim miejscu zawody zakończył Karol Skowerski z Nosanu Kielce. Finał nie był porywającym widowiskiem i zakończył się wynikiem 7:5. Na najniższym stopniu podium znalazł się Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) i największe zaskoczenie turnieju - szesnastoletni Kamil Sząszor z Limonare Arkadia Tczew. Warto jednak dodać, iż Kamil w wielu pojedynkach zaprezetował bardzo skuteczny i dojrzały bilard.

Najlepsi w Grand Prix Polski Brześć - Słomka Ptysiowa Pol Tour - Kętrzyn

Równolegle z Grand Prix Polski toczyła się rywalizacja w Mistrzostwach Polski w Karambol 3-bandy. Na tron powrócił Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) pokonując w finale po bardzo emocjonującym pojedynku Piotra Ostrowskiego (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.) 15:13. Brązowe medale wywalczyli Dawid Tonojan (MOSiR Kętrzyn) i Mateusz Robiński (Hades Poznań).

Podium Mistrzostw Polski w Karambol

Po zawodach w Kętrzynie liderem Rankingu Polski sezonu 2015 został Mateusz Śniegocki. W Rankingu "kroczącym" w dalszym ciągu przewodzi Mieszko Fortuński.

Grand Prix Polski Brześć - Słomka Ptysiowa Pol Tour przez dwa dni transmitowała TVsports.pl. Wszystkie mecze ze stołu telewizyjnego będzie można zobaczyć już wkrótce.

- Mistrzostwa Kętrzyna w 9-bil - wyniki
- Ranking Polski - sezon 2015
- Ranking "WG 2017 - Wrocław" - pool bilard
-
Ranking "WG 2017 - Wrocław" - karambol
- GALERIA FOTO
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System