Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych 2015

Dodano: 2015-03-24
Zmodyfikowano: 2015-03-24

Marcin Kubalski najlepszy na otwarcie sezonu

W minioną sobotę w klubie „Break" w Krakowie, turniejem w 8-bil rozpoczęła się siódma edycja zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczym Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.


Rozgrywki bilardowe odbywały się w klubie na ul. Zbożowej a na starcie stanęła rekordowa ilość, jak na pierwszy turniej bo aż 33 uczestników. Mistrz Polski Adam Wilk z Łodzi, Warszawę reprezentowali: V-ce Mistrz Polski Marcin Kubalski oraz Emil Malanowski. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa z Janem Cyrulem, Anatolem Kokoszką i Wiesławem Kobą, Andrzej Gronostaj ze Słupska, zawodnicy z województwa podkarpackiego: OASiZ „ Radość". Na turnieju pojawiły się „nowe twarze": Krzysztof Kociński ze Świdwina, Mariusz Śledzianowski z Rzeszowa, Roman Bodzioch oraz szeroka rzesza zawodników z Krakowa, reprezentująca kluby „YMCA" i „317" Kraków.


Przed rozpoczęciem turnieju nastąpiła bardzo miła chwila ogłoszenia nominacji kadrowych dla Emila Malanowskiego oraz Michała Kłusakiewicza którzy będą reprezentować środowisko osób niepełnosprawnych na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Portugalii. Obecni zawodnicy gorącymi brawami nagrodzili Marcina Kubalskiego za zdobycie tytułu „Zawodnika Roku" głosami internautów.


Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski Adama Wilka i Marcina Kubalskiego - bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zapowiadały się ekscytująco.


Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Krzysztofa Kocińskiego, jego występ to mała sensacja. Znalazł pogromcę w ćwierćfinale gdzie uległ A. Wilkowi. Słuszność wyboru do kadry potwierdził Emil Malanowski dotarł do półfinału i uległ w nim Marcinowi 4:2.


Finał to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego, „stary mistrz" pełen chęci rewanżu za ubiegłe mistrzostwa nie dał żadnych szans nowemu mistrzowi, wgrywając ostatecznie 4:1. na III miejscu zawody zakończyli: wspomniany kadrowicz Emil Malanowski i Patryk Gargas.


Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy. Całą logistyką zajęły się koleżanki z Zarządu UKS „317" Elżbieta Cichocka i Beata Szczęśniak, a ze sprawami związanymi z dokumentacja i protokołami meczowymi dzielnie „walczył'" Józef Mikołaj Grzyb. Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Andrzej Siejko


Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System