Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Best of East 2015

Dodano: 2015-03-30
Zmodyfikowano: 2015-03-30

Polski finał na Słowacji. Mieszko Fortuński najlepszy na otwarcie sezonu.

Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn (obaj ERG Bieruń Folie DSB Lubin) zagrali w finale Dynamic Best of the East Slovakia 9-Ball. Po niespełna godzinie gry minimalnie lepszy okazał się zwycięzca Rankingu Polski i Zawodnik Roku PZBil w sezonie 2014, wygrywając 9:8. Fortuński wygrwał w Ruzomberoku po raz drugi. Co ciekawe, w 2013 roku jego przeciwnikiem w finale również był Konrad Juszczyszyn. Trzecie miejsca zajęli dwaj Rumuni: Ioan Ladany i Ciprian Gindać. Zwycięzca poza 1.050 Euro, pucharem i medalem dostał zegarek DEXO o wartości 560 Euro ufundowany przez Hodinky.sk.

Slovakia 9-ball rozpoczęło sezon 2015. Łącznie zagrało w nim 50 zawodników z 5 państw: Polska, Słowacja, Czechy, Rumunia i Mołdawia. Relację na żywo nadała Sportowa Telewizja Internetowa. Podziekowania dla klubu Arena za przygotowanie turnieju oraz sponsorom: Dynamic Billard, Iwan Simonis, Aramith, Coca-Cola, Reality Alpia oraz Słowackiemu Związkowi Bilardowemu.

Dzień przed rozpoczęciem turnieju, w piatek wieczorem, rozegrany został towarzyski mecz Polska - Słowacja. Towarzyski mecz pod hasłem "20 lat później" pomiędzy naszą reprezentacją a ekipą Słowacji odbył się w Rużomberku i miał być formalnością. Tymczasem Słowacy potężnie nas zaskoczyli. W 1995 roku Polska pokonała rywali 12:0. Po grach indywidualnych było 4:4. Punkty dla nas zdobyli: K. Skowerski - 2 , Mieszko Fortuński - 1 i Mariusz Skoneczny - 1. Dwa mecze przegrał Michał Turkowski. W grach parami oba duety pewnie zwyciężyły i wynik końcowy ustalony został na 6:4. Spotkanie odbyło się w ramach programu Międzynarodowej Bilardowej Akademii prowadzonej przez East European Billiard Council.

Pełne wyniki Dynamic Best of the East Slovakian 9-ball Open
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System