Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2015-04-28
Zmodyfikowano: 2015-04-28

Adam Wilk zwyciężył w drugim turnieju

W dniu 25.04. 2015 w klubie „Break" w Krakowie, odbył się II Turniej z cyklu Grand Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczym Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej a na starcie stanęło 26 uczestników w tym Mistrz Polski Adam Wilk z Łodzi. Warszawę reprezentowali: V-ce Mistrz Polski Marcin Kubalski oraz Emil Malanowski. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa z Janem Cyrulem, Anatolem Kokoszką i Wiesławem Kobą , Andrzej Gronostaj ze Słupska. Na turnieju pojawił się bardzo dobry zawodnik Krzysztof Kociński ze Świdwina oraz szeroka rzesza zawodników z Krakowa, reprezentująca kluby „YMCA" i „317" Kraków. Niestety nie dotarli na zawody po raz pierwszy zawodnicy z województwa podkarpackiego: OASiZ „ Radość".

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski Adama Wilka i Marcina Kubalskiego - bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zapowiadały się ekscytująco.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Krzysztofa Kocińskiego, jego występ to mała sensacja i pech, znowu w ćwierćfinale uległ A. Wilkowi. Słuszność wyboru do kadry potwierdził E. Malanowski dotarł do półfinału i uległ w nim Mistrzowi Polski A. Wilkowi. Mecz finałowy to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego i Adama Wilka, ostatecznie wygrał aktualny Mistrz Polski ON Wilk pokonując „starego mistrza" 5:3. Na III miejscu zawody zakończyli: wspomniany kadrowicz Emil Malanowski i Andrzej Gronostaj.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy. Całą logistyką zajęła się koleżanka z Zarządu UKS „317" Elżbieta Cichocka a ze sprawami związanymi z dokumentacja i protokołami meczowymi dzielnie „walczył'"
Józef Mikołaj Grzyb.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Siejko

Ranking Grand Prix ON 2015
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System