Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2015-04-29
Zmodyfikowano: 2015-04-29

Za nami 3. kolejka I i II Ligi

Hit kolejki w zmaganiach pierwszoligowych odbył się w Tczewie. Limonare Arkadia Tczew podejmowała Green Club Gdańsk. Starcie to było nie tylko meczem ligowym ale też walką o prymat na Pomorzu. Ciekawe dopisanie się gości do standardowego Arkadii dodało smaczku w pierwszej odsłonie, z której zwycięsko wyszli gospodarze. Cóż z tego jak w rewanżu „nawalił" debel i cały mecz zakończył się remisem.

Ciekawy pojedynek również zapowiadał się w Kętrzynie. Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR podejmowało nieobliczalną ekipę Lord Wtórmex Radomsko. O ile w pierwszej odsłonie gospodarze wyraźnie panowali na sytuacją o tyle w drugiej części to goście doszli do głosu. Dzięki temu mecz stał się ciekawszy i trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się zawodnicy MOSiR.

Do Białegostoku udali się tego weekendu bilardziści Maximusa Bydgoszcz. W teorii w ciemno można było postawić na remis. Trafne dopisanie się obydwu ekip dało po zwycięstwie w każdym meczu. Cenne zwycięstwa lidera gości Bartka Czapskiego i niezły debel w pierwszym meczu dały im trzy punkty.

Ostatni pojedynek I ligi odbył się w Tomaszowie Mazowieckim. Pragnący ligowych punktów jak wody na pustyni gracze Jokera podejmowali Hulakulę Warszawa. Niestety w pierwszym meczu okazali się bardzo gościnni i nie powiększyli dorobku punktowego. Drugie starcie to odrodzenie gospodarzy, którzy pokonali uśpionych sukcesem pierwszego meczu bilardzistów ze stolicy. Suma summarum więcej punktów odjechało do Warszawy.

W tabeli od początku sezonu bez zmian. Liderem jest nadal Limonare Arkadia Tczew, która jak widać swojego fotela nie zamierza oddawać do końca sezonu. Drugi stopień podium okupuje Chorten Elida Białystok a trzecie miejsce obecnie zajmuje MOSiR Kętrzyn.

W drugiej lidze też nie zabrakło ciekawych spotkań. W pierwszej grupie dwa remisy w Tczewie i Mrągowie pozwoliły utrzymać status quo w ligowej tabeli. Liderem jest nadal Aftex Gambit Tczew. Na czoło drugiej grupy po pokonaniu Snikersa Rękoraj wskoczyła ekipa Falquon Hades Poznań, wykorzystując w ten sposób remis dotychczasowego lidera ze Zdun. Zagęściło się w czołówce grupy trzeciej. Po nierozstrzygniętym starciu lidera z wiceliderem blisko za ich plecy podskoczyły Semafor i Buffalo Club. Nadal jednak grupę otwierają Dziewiątka Biała Podlaska i Land Club Warszawa. Mecz na szczycie grupy czwartej umocnił na pozycji lidera drużynę Break Club Kraków. Porażkę Break Ball Bielsko Biała skrzętnie wykorzystali bilardziści Oskara Stalowa Wola wskakując na pozycję wicelidera. W ostatniej grupie odbyły się tylko dwa mecze z powodu udziału zawodników Nagaba Zebra Opole w Euro Tour w Portugalii. W tabeli większych zmian nie zanotowano. Prowadzą rezerwy zespołu z Opola a znacząco w tej kolejce swój dorobek punktowy powiększyła ekipa SKB Stal-Met Oława.

Na czwarte spotkanie przy stołach bilardowych zawodnicy umówieni są na 23-24 maja.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej.

Pełne wyniki, tabela i statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2015.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System