Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Super Puchar Polski Kobiet - Galeria Brama Pomorza 2015

Dodano: 2015-05-11
Zmodyfikowano: 2015-05-11

Oliwia Czupryńska śrubuje (Nosan Kielce) kolejne rekordy. Na Polskiej Ziemi jest niepokonana od grudnia, kiedy podczas Mistrzostw Polski zdobyła trzy złote medale. Tym razem Czupryńska okazała się bezkonkurencyjna w II Super Pucharze Polski Kobiet Galeria Brama Pomorza Lipienice 2015.

Zawodniczki swoją grą sprostały randze imprezy, dając bodaj najlepszy turniej w historii zmagań kobiet w polskich galeriach handlowych. Brylowała zwłaszcza Czupryńska, która szczególnie na początku turnieju popisywała się znakomitym rozbiciem - regularnym i skutecznym, które kilkakrotnie pozwoliło jej na bezbłędne partie. Jako ostatnia przekonała się o tym Monika Ząbek (Pino Dębica), której w końcu momentami błyskotliwą grę udało się zamienić na znakomity wynik. W finale starsza z sióstr Ząbek robiła co mogła, jednak decydowały niuanse, które Czupryńska wykorzystała do objęcia prowadzenia 3-1. Ząbek wszczęła pościg, ale pozwoliło jej to tylko na punkt kontaktowy. Od stanu 3-2 Czupryńska wyraźnie korzystała z doświadczenia wyczerpujących startów, zachowując więcej sił i koncentracji na końcówkę wygranego 5-2 finału.

Na podium pojawiły się te same nazwiska, które wypełniły je w pierwszym turnieju. Miejscami zamieniły się siostry Ząbek. Tym razem to Monika okazała się lepsza w półfinale, pokonując siostrę 5-3. Po raz drugi w tym roku w meczu o finał Czupryńska zmierzyła się z Ewą Bąk (MUKS IKS Tarnów) i podobnie okazała się lepsza. W I rundzie Czupryńska uporała się za Agatą Sidło (Nosan Kielce).

Po dwóch turniejach tabela się rozciąga. Cztery zawodniczki stają na podium - cztery wciąż są bez zwycięstwa. Zastanawia, że w tej drugiej grupie są dwie najlepsze zawodniczki ubiegłego sezonu: Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) i Iza Łącka (Pino Dębica). Ich straty do najlepszych powoli mogą niepokoić.

Na czele rankingu jest Czupryńska, która zgromadziła już 40 pkt. Drugie miejsce ex aequo zajmują siostry Ząbek, które zgromadziły po 30 pkt. Ewa Bąk jest dwa punkty za nimi. Wesołowska, Łącka, Kinga Stawarz (Ósemka Rzeszów) i Agata Sidło (Nosan Kielce) mają po 20 pkt.

Mimo obaw co do frekwencji na widowni, powodowanych wyborami prezydenckimi, zmagania bilardowe w Lipienicach oglądała wyraźnie większa liczba osób niż poprzednio. Co cieszy najbardziej, to fakt, że spora grupa osób obejrzała co najmniej trzy pojedynki. Widzów pomógł przyciągnąć Ziemowit Janaszek. Mistrz Polski w trickach bilardowych dał trzy znakomite pokazy. Kolejne zmagania kobiet w Lipienicach w październiku.

Wyniki oraz aktualny ranking na tronie Pucharu Polski Kobiet 2015

Galeria FOTO - 2 turniej SPPK
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System