Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Best of East

Dodano: 2015-05-18
Zmodyfikowano: 2015-05-18

To był powrót jak z Hollywoodzkich produkcji. Po kilku latach nieobecności, kiedy wydawało się, że kolejny wielki bilardowy talent przepadł, Hubert Łopotko (Dziewiątka Biała Podlaska) przybył, oczarował i zwyciężył!

Łopotko w Mikołowie nie zaznał porażki. W finale zmierzył się z innym wirtuozem, który przygodę z bilardem zaczynał, kiedy medale Łopotki na MŚ i MEJ powoli przechodziły do legendy. Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) długo wytrzymywał tempo Łopotki. Nie pozwalał rywalowi odskoczyć z wynikiem i nie przejmował się finezją swojego znakomitego rywala, samemu grając skutecznie i widowiskowo, kiedy to było potrzebne. Remis utrzymywał się długo, bo do stanu 5-5. Wówczas jednak Łopotce udało się wykorzystać spadek skuteczności Szewczyka i odnieść swoje drugie w karierze zwycięstwo w Grand Prix Europy Wschodniej. Czekał na nie od dziewięciu lat. Mikołowska viktoria to także czwarty wygrany turniej, zaliczany do Grand Prix Polski.

Łopotce wystarczyłby pewnie jeden pojedynke na stole telewizyjnym, by - bez względu na jego wynik - bilardowa Polska fetowała przede wszystkim jego powrót. Bo gra Łopotki czarowała. W gronie magików Hubert miał największy cylinder, który mieścił odpowiedzi na wszystkie niemal zagrania rywali. Choć to dawny Mistrz wniósł świeżość swoim niepodrabilanym stylem, bazującym na wszechstronności i zagraniach, które wydawać by się mogły szalone.

W półfinale przekonał się o tym Michał Czarnecki (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), który szybko stracił sześć partii i pogoń wszczął, przegrywając 1-6. Łopotce uległ ostatecznie 3-7. Obok Czarneckiego na podium stanął także Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew), który zanotował drugie z rzędu podium turnieju rankingowego, utrzymując znakomitą dyspozycję od GP Polski w Kętrzynie przez MPJ i Best of the East. Oby jak najdłużej!

Łopotko zaimponował także w meczu z Markiem Kudlikiem(Metal Fach LP Sokółka), w ćwierćfinale. Choć Kudlik grał znakomicie, zwłaszcza na początku meczu, zaczynajać dwiema partiami z kija, Łopotko nie pozwolił mu odskoczyć, grając skuteczne safe'y. Wcześniej zawodnik z Białej Podlaskiej pokonał lidera rankungu Europy Wschodniej - Mieszka Fortuńskiego (ERG Bieruń Folie DSB Lubin) i Marcina Kubalskiego (Konsalnet Warszawa).

W turnieju udział wzięło blisko 70 zawodników z Polski, Słowacji, Rumunii i Izraela. Do fazy pucharowej awansowali dwaj Słowacy: Milan Mrva i Lukas Kovac oraz dwaj RUmunii: Cipran Gindiac i zwycięzca ubiegłorocznego cyklu - Ioan Ladany, który zajął 9. miejsce - najlepsze spośród obcokrajowców.

- Dynamic Best of East - Polish Open Mikołów - wyniki
- Ranking Polski - sezon 2015
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System