Turnieje Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2015-05-20
Zmodyfikowano: 2015-05-20

III Integracyjny Turniej Bilardowy o Mistrzostwo Krakowa

W dniu 16.05.2015 w klubie „Break" w Krakowie odbył się trzeci turniej bilardowy z cyklu o Mistrzostwo Krakowa organizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie , Związek Młodzieży Chrześcijańskiej „YMCA" Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie.

W turnieju tym razem nie wystąpił M. Kubalski, „nową twarzą w turnieju„ był bardzo utytułowany zawodnik Piotr „Bilardoholik"Cepil, w zawodach wzięło udział w sumie15 zawodników grających w systemie pucharowym. Rozgrywki bilardowe odbywały się w klubie Break.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, toczył się szybko i sprawnie. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt, iż toczyły się w systemie pucharowym, nikt nie „odpuszczał". Klasą dla siebie - pod nieobecność
M. Kubalskiego - był najmłodszy w stawce zawodników - junior Szymon Kural, który do finału awansował w bardzo ładnym stylu. W finale po wspaniałej i zaciętej walce S. Kural uległ Piotrowi „Bilardoholik" Cepilowi w stosunku 4 : 3 i zajął wysokie II miejsce. Dzięki dobrej grze w tym turnieju, Szymon Kural został z ilością 64 pkt. został samodzielnym liderem w rankingu turnieju.

Idea gry Turnieju Integracyjnego sprawdziła się w całości, gry turniejowe pokazały, iż można z powodzeniem łączyć na jednych zawodach grę ludzi pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, juniorów z seniorami co tylko pozwala na realizację w pełni zasady bilard to sport dla wszystkich zgodnie z hasłem "Bilard Sportem Wszystkich 6,16,60".

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.