Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2015-05-21
Zmodyfikowano: 2015-05-21

Adam Wilk ponownym zwycięzcą III Turnieju Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

W dniu 16.05 2015 w klubie „Break" w Krakowie, turniejem w 10-bil rozpoczął się III Turniej zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej a na starcie stanęło tylko 17 uczestników. Zabrakło na turnieju utytułowanego Marcina Kubalskiego oraz kadrowicza Emila Malanowskiego. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa z Janem Cyrulem, i Anatolem Kokoszką, Andrzej Gronostaj ze Słupska, Krzysztof Kociński ze Świdwina oraz 8 zawodników z Krakowa, reprezentująca kluby „YMCA" i „317" Kraków. Niestety nie dotarli na zawody po raz drugi od początku Grand Prix zawodnicy z województwa podkarpackiego: OASiZ „ Radość". Wydaje się, iż definitywnie zawodnicy klubu OASiZ „ Radość" zrezygnowali z udziału w zawodach bilardowych w Grand Prix ON.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, w finale spotkali się: aktualny Mistrz Polski A. Wilk i K. Kociński. W ładnym stylu wygrał aktualny Mistrz Polski ON A. Wilk pokonując K. Kocińskiego 4:1. Na III miejscu zawody zakończyli: J. Cyrul oraz P Gargas.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy. Sędzią zawodów był Sławomir Wolański, a ze sprawy związane z dokumentacja i protokołami meczowymi prowadził skrupulatnie z ogromną pedanterią Józef Mikołaj Grzyb.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Siejko
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System