Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2015

Dodano: 2015-05-25
Zmodyfikowano: 2015-05-25

Majowa sesja bilardowej ekstraklasy potwierdziła jedno - Mistrzowie Polski - Konsalnet Warszawa grają coraz lepiej i coraz trudniej będzie ich powstrzymać. Hity dwóch ostatnich kolejek z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki mogły zbliżyć tomaszowian na krok do Mistrzostwa Polski, ale rywale okazali się tym razem za mocni. Dwie drużyny wciąż czekają na zwycięstwo.

Galeria Piastów w Legnicy ma za sobą udany debiut jako arena najważniejszych bilardowych zmagań w kraju. Ekstraklasa cieszyła się tam sporym zainteresowaniem. To przede wszystkim zasługa wielu elektryzujących meczów oraz Ziemowita Janaszka, który trikami umilał oczekiwanie na kolejne pojedynki oraz bardzo dobrej organizacji.

Konsalnet Warszawa - Wojciech Szewczyk, Mateusz Śniegocki, Wojciech Sroczyński, Wojciech Trajdos

Konsalnet Warszawa w pierwszym zjeździe pauzował i odniósł zwycięstwo. W hicie minionego weekendu podopieczni Tomasza Szewczyka mierzyli się z niepokonanymi zawodnikami Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, którzy mieli już na rozkładzie Nosan i Metal-Fach LP Sokółkę. Hit nie zawiódł. Krzysztof Lipiński mecz rozpoczął Michałem Czarneckim i Piotrem Ostrowskim. Jednak to desygnowani przez Tomasza Szewczyka Mateusz Śniegocki i Wojciech Sroczyński byli zdecydowanie lepsi - grali na nieosiągalnym tego dnia poziomie, sięgając po zagrania wybitne. Dzięki nim Konsalnet objął prowadzenie 5-0. Bracia Mariusz i Adam Skoneczni sesję przeciwko Wojciechowi Trajdosowi i Wojciechowi Szewczykowi wygarli 7-5 i były to ostatnie punkty tomaszowian, bo Mariusz Skoneczny i Michał Czarnecki ostatnią odsłonę przegrali ze Śniegockim i Szewczykiem 0-4. 14-7 dla Mistrzów po znakomitym widowisku z obu stron to demonstracja siły obrońców tytułu. Piątkowe zwycięstwo nad Idoslubu.pl Kielce wynikiem 14-2 było zaledwie formalnością.

Dzień wcześniej Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki mierzył się ze współgospodarzami zjazdu. ERG Bieruń Folie DSB Lubin także okazał się za mocny. Podopieczni Krzysztofa Lipińskiego okazali się słabsi w każdej sesji pojedynku, przegrywając ze współgospodarzami nadspodziewanie wysoko, bo aż 14-8. Trzy punkty przewagi nad Adamem Skonecznym i Michałem Czarneckim wypracowali Konrad Juszczyszyn i Marcel Fortuński. Mieszko Fortuński i Kamil Gmur powiększyli tę przewagę, pokonując 5-4 Piotra Ostrowskiego i Mariusza Skonecznego. Bogusław Fortuński na koniec zaufał tradycyjnie Mieszkowi i Konradowi, przeciwko którym tomaszowianie - Michał Czarnecki i Mariusz Skoneczny zdobyli tylko dwa punkty.

Arena Gier w Galerii Piastów Legnica

Powstrzymanie tomaszowian dało podopiecznym Bogusława Fortuńskiego spokojne wakacje w gronie drużyn z czołówki tabeli. W derbach Dolnego Śląska przeciwko Biegowi Wulkanów Bilard Złotoryja zwycięstwo okazało się zasłużonym deserem po starciu z tomaszowianami.

Nosan Kielce do Legnicy przyjechał po sześć punktów. Pokonanie Biegu Wulkanów Bilardu Złotoryja okupione zostało ptrzez Kielczan stratą zaledwie trzech punktów. Adam Mścisz i Rafał Wolski zdołali ukraść jedno oczko Karolowi Skowerskiemu i Michałowi Turkowskiemu. Tomasz Kapłan i Radosław Babica nie mieli litości dla Michała Lichodziejewskiego i Adama Mścisza. Dwa punkty zdobył duet Mścisz-Lichodziejewski przeciwko Turkowskiemu i Babicy.

To nie był natomiast dobry weekend dla Metal-Fachu LP Sokółka. Zawodnicy z Podlasia przegrali z wyrastającymi na sensację rozgrywek beniaminkami z Frame Łódź. Bracia Konrad i Krystian Piekarski pokonali 5-3 Huberta Chmiela i Przemysława Śpiewaka, ale kiedy do gry włączył się znów rewelacyjnie dysponowany Batkowski, bracia Kudlikowie walczyli tylko o zniwelowanie strat. Po pojedynku Batkowski Waliszewski kontra Piotr i Marek Kudlikowie, łodzianie prowadzili 10-9. Batkowski ze Śpiewakiem dopełnili dzieła zniszczenia ustalając wynik spotkania po starciu z Markiem Kudlikiem i Konradem Piekarskim na 14-9.

Mecz Frame Łódź - Metal Fach LP Sokółka. Przemysław Śpiewak walczy o rozbicie z Krystianem Piekarskim

Wcześniej zawodnicy Metal-Fach LP Sokółka wyrwali punkty Hadesowi Poznań. Bracia Kudlikowie dali drużynie dwa punkty przewagi po starciu z Mateuszem Robińskim i Krystianem Ćwikłą. Adrian Borowiec i Wiktor Zieliński przeciwko braciom Piekarskim odrobili jeden punkt. Piotr i Konrad ustalili wynik spotkania przeciwko wybrańcom Bogumiła Kościelniaka - Borowcowi i Robińskiemu na 14-12. To jednak nie byl idealny weekend dla sokółczan.

Hades Poznań tym razem zaliczył dwie porażki, choć postawił się bardzo groźnym rywalom. 12 punktów przeciwko Sokółce to wynik podobny do rezultatu starcia z Nosanem Kielce. Kapitan Jakub Kościelniak i Krystian Ćwikła sensacyjnie wypracowali dwa punkty przewagi kosztem Skowerskiego i Turkowskiego. Kapłan i Babica natomiast zmiażdżyli 7-1 Wiktora Zielińskiego i Mateusza Robińskiego. Kościelniak i Zieliński w ostatniej sesji robili, co mogli, by odrobić straty. Zremisowali ze Skowerskim i Kapłanem 4-4, jednak to pozwoliło im zmniejszyć rozmiary porażki do wyniku 10-14. Hades po trzech meczach ma jedno zwycięstwo.

Współgospodarze - Bieg Wulkanów Bilard Złotoryja wobec Nosanu okazali się bezsilni, jednak w derbach Dolnego Śląska postawili twarde wraunki drużynie RG Bieruń Folie DSB Lubin. Adam Mścisz i Szymon Duda pozwolili Marcelowi Fortuńskiemu i Konradowi Juszczyszynowi odskoczyć na dwa punkty. Michał Lichodziejewski i Rafał Wolski zapewnili piąty punkt swojej drużynie po starciu z Kamilem Gmurem i Mieszkiem Fortuńskim. Duda i Lichodziejewski ostatnią odsłonę przeciwko Mieszkowi i Konradowi wygrali 5-4, jednak to pozwoliło im tylko na zmniejszenie porażki do wymiaru 10-14.

Adam Mścisz i Rafał Wolski z drużyny gospodarzy, Bieg Wulkanów Bilard Złotoryja

Czerwoną Latarnią Ekstraklasy, ekipa Idoślubu.pl Kielce starła się z Konsalnetem Warszawa. Szewczyk z Trajdosem i Śniegocki ze Sroczyńskim przeciwko odpowiedni: Janowi Niewęgłowskiemu i Mateuszowi Stefańczykowi oraz Maciejowi Życińskiemu i Robertowi Pasternakowi nie stracili ani jednej partii. Honorowe dziewiątki dla Kielczan - dokładnie dwie - wbijali na koniec Pasternak i Stefańczyk przeciwko Trajdosowi i Sroczyńskiemu. Zawodnicy Idoslubu.pl zapewniają, że na tym nie koniec ich możliwości.

W tabeli na czele są Nosan Kielce i ERG Bieruń Folie DSB Lubin, które zgromadziły po 10 punktów. Kielczanie prowadzą bilansem małych punktów. Za ich plecami pozostają Mistrzowie z Konsalnetu Warszawa, którzy jeszcze nie przegrali i - w odróżieniu od liderów - mają za sobą pauzę. Po dwie wygrane i dwie przegrane mają Metal Fach - Lp Sokółka oraz Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Dwie wygrane, porażka i pauza to drobek Frame Łódź. Jedną wygraną odniósł hades Poznań, a Bieg Wulkanów Bilard Złotoryja oraz Idoślubu.pl wciąż czekają na pierwsze zwycięstwa.

Kolejne pojedynki o punkty Bilardowej Ekstraklasy już we wrześniu w Galerii Echo w Kielcach. Niebawem natomiast relacja video z imprezy oraz retransmisje meczów. Oceniając drugi zjazd trzeba podkreślić bardzo dobre przygotowanie imprezy. Podziękowania należą się całej ekipie gospodarzy na czele z pomysłodawcą organizacji imprezy w Legnicy, prezesem Klubu Mirosławem Kompińskim. Duże podziękowania składamy TVsports za obsługę medialną, Michałowi Lichodzijewskiemu za przygotowanie stołów stołów oraz Galerii Piastów, która gościła najlepszych bilardzistów.

- Wyniki, tabela i statystyki na stronach Bilardowej Ekstraklasy 2015
- Bilardowa Ekstraklasa - 3. kolejka - galeria FOTO
- Bilardowa Ekstraklasa - 4. kolejka - galeria FOTO
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System