Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Inauguracyjna konferencja "Bilard Sportem Wszystkich 6,16,16" pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się w w Dębicy

Dodano: 2015-05-25
Zmodyfikowano: 2015-05-25

Akcja "Bilard Sportem Wszystkich 6, 16, 60" zawitała do Dębicy. Konferencja w hotelu Gold zainaugurowała cykl tegorocznych spotkań i rozmów o bilardzie. We właściwy sobie sposób na temat bilardu wypowiedzieli się artyści, nauczyciele, biznesmeni czy naukowcy.

 Brawa rozbrzmiewały często, bo na Podkarpaciu bilard ma wielu przyjaciół. To była okazja, by okazać szacunek nie tylko znakomitym wynikom zawodników, ale przede wszystkim ludziom, którzy dają szansę, zwłaszcza młodym zawodnikom.

     
     
     

Spotkanie w Dębicy stworzyło okazję, by uhonorować Piotra Kędziora, prezesa klubu Pino i selekcjonera kadry narodowej juniorów za pracę z młodzieżą, której efektem są m.in: tytuł Mistrza Świata Juniorów, medale wszelkiej maści z Mistrzostw Europy i Polski Juniorów, oraz budowanie międzynarodowego prestiżu Dębicy.

Żadne z tych osiągnięć nie zaskoczyło m.in. posłanki Renaty Butryn, która doskonale zna właściwości bilardu. Jednak wielu gości dopiero podczas konferencji miało okazję poznać się na bilardzie. Spojrzenie na tę dyscyplinę oczyma ludźmi z różnych środowisk, krótkie popisy dzieci przy stole, czy pokaz trików bilardowych Ziemowita Janaszka oraz brawurowo przeprowadzony przegląd struktur bilardowych w Polsce i na świecie pozytywnie zaskoczyły część uczestników.   Jeśli wierzyć deklaracjom, to bilard zyskał nowych zwolenników zwłaszcza we władzach powiatu dębickiego. Wielu gości konferencji wcześniej miało okazję przekonać się, w jaki sposób bilard łączy. W Dębicy otwiera szansę na integrację i rozwój dla dzieci ze świetlic środowiskowych i terenów wiejskich. To dla nich brama na świat i nowe przyjaźnie, co doceniają władze samorządowe. 


     
     
     

 

Po spotkaniu pewni jesteśmy jednego - bilard zyskał nowych przyjaciół, którzy dostrzegają, że przez tę dyscyplinę można nie tylko rozwijać młodzież, ale także promować miasto i region. Mamy nadzieję, że to pomoże we współpracy samorządów z Powiatowym Centrum Szkolenia Bilardowego w Dębicy, które pozwala realizować marzenia kilkunastoosobowej grupie dzieci.

 Tradycyjnie gwoździem programu okazał się najmłodszy bilardzista świata - Jasio Skowerski. Bez wątpienia skradł serca znakomitych gości spotkania którym serdecznie dziękujemy za przybycie i zainteresowanie. Taka inauguracja akcji "Bilard sportem Wszystkich 6, 16, 60" daje nadzieje na to, że uda się przebić zeszłoroczny sukces kampanii. Znów będziemy w wielu miejscach w Polsce i znów spotkamy się z tysiącami dzieci i opiekunów.


GALERIA FOTO z KONFERENCJI - LINK 


Informacje na temat tegorocznej akcji na stronie BSW  

 

 

 

 

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System