Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2015-05-27
Zmodyfikowano: 2015-05-27

Czwarta kolejka I i II Polskiej Ligi Bilardowej za nami

Tym razem kibiców rozgrywek bilardowych na pierwszoligowym froncie najbardziej elektryzował mecz w Gdańsku, gdzie Green Club podejmował wicelidera Chorten Elida Białystok. Myśląc o zaistnieniu w I lidze gospodarze ten mecz musieli wygrać, co dałoby im też szansę na wskoczenie na podium ligowej tabeli po czterech kolejkach spotkań. Goście zaś poważnie myślący o najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym roku tanio skóry nie sprzedali. Efektem był remis i podział punktów.


Lider tabeli Limonare Arkadia Tczew wybrał się w podróż do Radomska. Tylko zwycięstwo dawało tczewianom wygodne miejsca w zajmowanym fotelu. Gospodarze zagrali bez swojego lidera Mariusza Rotera i wydawałoby się, że Arkadia będzie miała ułatwione zadanie. Nic bardziej mylnego - specyficzne stoły w Radomsku okazały się równie dużą przeszkodą. Lord Wtórmex walczył nie tylko o pokonanie lidera ale też o „wskoczenie" do grupy bijącej się o awans do Bilardowej Ekstraklasy. Ostatecznie Limonare Arkadia mająca w składzie będącego na wysokiej fali Kamila Sząszora wygrała mecz inkasując cztery punkty.

W Mikołowie PRB Tor Allinone podejmował Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn. Teoretycznie znawcy polskiego bilarda stawiali na gospodarzy ale młody i nieobliczalny zespół, którym dowodzi Mirek Kopeć zawsze i wszędzie jest groźny. Tym razem znawcy się nie pomylili i gospodarze okazali się lepsi w tej konfrontacji, doliczając aż pięć ligowych punktów.

Pojedynek drużyn zajmujących niższe rejony tabeli odbył się w Bydgoszczy. Zapewne w starciu z Jokerem Tomaszów Mazowiecki Maximus spodziewał się łatwych  punktów. I już w pierwszym meczu o tym, że nie będzie łatwo przekonał się jak dotąd niepokonany w lidze Bartosz Czapski. Jego porażka oraz przegrana debla dała gościom dwa punkty. Jak się okazało po drugim starciu były to jedyne punkty dla Jokera w tym meczu.

Lider tabeli I Polskiej Ligi Bilardowej - Limonare Arkadia Tczew

W tabeli liderem jest nadal Limonare Arkadia Tczew, przed Chorten Elida Białystok. Na trzecie miejsce wskoczyła ekipa PRB Tor Allinone Mikołów. W statystykach lideruje Daniel Macioł oraz Mariusz Roter ale ten rozegrał tylko 2 mecze. Na drugiej pozycji są Michał Stojałowski i Krzysztof Tymiński, którzy grali we wszystkich ośmiu meczach i ponieśli tylko jedną porażkę.


Druga liga jak zwykle przyniosła sporo emocji. W pierwszej grupie nadal nie udało się zdetronizować Aftex Gambit Tczew. Pomimo porażki w Gdańsku tczewianie nadal przewodzą grupie. W starciu mazurskich ekip lepsi okazali się MKS MOSiR II Kętrzyn pokonując SKB Mrągowo. W następnej kolejce Aftex Gambit pauzuje, więc spadek w dół tabeli jest nieunikniony. Dużo ciekawego dzieje się w grupie drugiej. Po czterech kolejkach nadal pięć zespołów realnie walczy o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do baraży o I Ligę. W tej kolejce zwycięsko z rywalizacji wyszli Spider Wrocław, Falquon Hades Poznań oraz po walkowerze Amnezja Kalisz. Prowadzą zawodnicy z Poznania ale za ich plecami prawdziwy tłum. Od konkurencji do awansu w grupie trzeciej odbili się bilardziści Dziewiątki Biała Podlaska pokonując Semafor Warszawa.

Mecz Semafor Warszawa - Dziewiątka Biała Podlaska

W najważniejszym dla losów czołówki tabeli meczu tej grupy Buffalo Club Bilard Studio Warszawa pokonało na wyjeździe Land Club Warszawa o zbliżyło się do rywali już o jedno oczko. W dole tabeli remis nie dający żadnej z drużyn spodziewanego handicapu. W grupie czwartej drugi bieg włączyli gracze Idoslubu Tvsports Kielce pokonując lidera na ich stołach. Dzięki temu do Break Club Kraków już na jeden punkt zbliżyli się zawodnicy Break Ball Bielsko Biała zwyciężając do zera Pino Dębica. Spore zamieszanie panuje w ostatniej piątej grupie. Z uwagi na mecz rozgrywany w Galerii Piastów powstały luki w rozgrywanych meczach, które zostaną uzupełnione już 30 maja. Wpłynął też do Komisji Ligowej protest drużyny Dziewiątki Wałbrzych. Tabela tej grupy jest w takim razie przejściowa.

Ostatnia przed wakacjami kolejka ligowa zostanie rozegrana 27 czerwca dla II ligi i dzień później 28 czerwca dla I ligi. Kto miło i spokojnie będzie mógł spędzać wakacje okaże się więc za miesiąc.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wyniki, tabele, statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2015

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System