Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski w Pool Bilard - Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2015-06-15
Zmodyfikowano: 2015-06-15

Radosław Babica wygrał Mistrzostwa Tarnowa i jest na czele Rankingu sezonu 2015

Bilardzista Nosanu Kielce - Radosław Babica - zwyciężył w czwartych w tym sezonie zawodach zaliczanych do Rankingu Polskiego Związku Bilardowego.

W grupie Radek oddał przeciwnikom po 4 partie. W fazie pucharowej maksymalnie 3 rozbicia, samemu wygrywając 7. Zawodnik Nosanu Kielce w finale pokonał 7:3 Mieszka Fortuńskiego z ERG Folie Bieruń DSB Lubin. Wcześniej w półfinale Radek 7:2 wygrał z klubowym kolegą Tomaszem Kapłanem. W drugim pojedynku 1/2 finału Mieszko zatrzymał Konrada Piekarskiego z Metal Fach LP Sokółka 7:5.

Sensacją turnieju była podwójna przegrana Mateusza Śniegockiego z Konsalnetu Warszawa, numeru 1. Polskiego Rankingu. Mateusza pierwszy skarcił Konrad Juszczyszyn 7:6, a następnie trzynastoletni Szymon Błażej z Bili Tarnów 7:4. Do fazy pucharowej, z czołowych zawodników, nie wszedł także Michał Turkowski, który ponownie przegrał z rewelacją sezonu 2015 Kamilem Sząszorem z Arkadii Tczew.

Po czterech turniejach na czele wyścigu po 10.000 zł znajduje się zwycięzcza z Tarnowa - Radek Babica. Tuż za nim jest Mieszko Fortuński a dalej Wojciech Szewczyk.

Przed nami wakacyjna przerwa w rozgrywkach. Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski dopiero pod koniec sierpnia. Gospodarzem, tradycyjnie na koniec lata, będzie Green Club Gdańsk.

- Mistrzostwa Tarnowa w 9-bil - wyniki
- Rankig Polski sezonu 2015
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System