Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2015-06-22
Zmodyfikowano: 2015-06-22

Adam Wilk wygrywa po raz trzeci w Turnieju Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

W dniu 20.06 2015 w klubie „Break" w Krakowie, turniejem w 9-bil rozpoczął się IV Turniej zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej a na starcie stanęło tylko16 uczestników. Zabrakło na turnieju utytułowanego Marcin Kubalskiego, „wózkowicza" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa
J. Cyrula i Andrzej Gronostaj ze Słupska. Stawka ostatniego Turnieju była wysoka , gdyż zawodnicy walczyli o miejsca i punkty w rankingu uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w jesieni.


Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, w finale spotkali się ponownie: aktualny Mistrz Polski A. Wilka i K. Kociński. Po zażartym pojedynku wygrał aktualny Mistrz Polski ON A. Wilk pokonując K. Kocińskiego 5:4 umacniając się tym samym na czele Rankingu. Na III miejscu zawody zakończyli: P Gargas i M. Wesołowska z Krakowa.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy. Sędzią zawodów był Sławomir Wolański, a ze sprawy związane z dokumentacja i protokołami meczowymi prowadził bardzo dokładnie z ogromną pedanterią Józef Mikołaj Grzyb.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ranking Grand Prix ON
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System