Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

China 9-ball Open

Dodano: 2015-06-29
Zmodyfikowano: 2015-07-07

Mateusz Śniegocki 9-ty w Pucharze Świata. Niespodziewane wyniki w Chinach.

7 lipca 2015

Pięcioosobowa reprezentacja Polski wróciła wczoraj do kraju z rozgrywanych w Szanghaju zawodów Pucharu Świata China 9-ball Open. Chociaż wynik naszej kadry nie przejdzie do historii to dziewiąte miejsce Mateusza Śniegockiego może dawać powody do zadowolenia.

Na co dzień występujący w barwach Konsalnetu Warszawa, mieszkaniec Poznania, rozpoczął start od niefortunnej porażki z multimedalistą mistrzostw Europy i świata z Ralfem Souquet. Mateusz w meczu prowadził już 8:3, jednak Ralf popisał się niesamowitym finiszem i zwyciężył ostatecznie 9:8. W koszyku przegranych Śniegocki pokonał dwóch groźnych zawodników gospodarzy: Zhou Long (9:7) i Fan Zhisong (9:8). Warto dodać iż w meczu o awans Polak przegrywał 6:8 a przy stanie 8:8 popisał się „złotym rozbiciem", wbijając bezpośrednio bilę numer 9. W pierwszej rundzie strefy pucharowej Śniegocki zmierzył się z groźnym Wietnamczykiem Do Thekien. Azjata w turnieju pokonał między innymi późniejszego finalistę - Kanadyjczyka Johna Morrę. Mecz 1/16 finału, do 11 wygranych partii, od samego początku kontrolował reprezentant Polski. Ostatecznie padł wynik 11:6 dla Mateusza. 1/8 finału to walka nie tylko o prestiż i rankingowe punkty ale i o podwojenie nagrody finansowej, która dla zameldowanych w ćwierćfinale wynosiła 6.000$. Podobnie jak w meczu z Do Thekien, Śniegocki mozolnie budował przewagę w pojedynku z Albinem Ouschanem, prowadząc 3:1, 5:2 i 7:3. Austriak jednak popisał się niesamowitym powrotem, wygrywając drugą odsłonę 8:1 i cały mecz 11:8. Mateusz Śniegocki tym samym zaliczył dobry występ, zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Słabiej poszło pozostałym naszym reprezentantom. Zaledwie po jednym meczu wygrali Katarzyna Wesołowska, Oliwia Czupryńska i Radosław Babica (wszyscy Nosan Kielce). Początek Pań był bardzo obiecujący. Wesołowska wygrała z Uyanga (Mongolia) a Czupryńska z Keiko Yukawa (Japonia). Niestety te zwycięstwa były ich ostatnimi. Kasia przegrała z Kelly Fisher (Wielka Brytania) 3:7 i Karren Corr (Irlandia) 3:7 a Oliwia zaliczyła porażki z reprezentantką Indonezji Angeline Ticoalu 4:7 i Natalią Sheroshtan (Rosja) 6:7. Radek w pierwszym pojedynku uległ Chińczykowi Wang Can 4:9. Babica przedłużył swoje szanse jeszcze w meczu z Saeed Ali, zwyciężając 9:4, jednak marzenia o dobrym wyniku rozwiał Mika Imonnen (Finlandia), który rozbił Polaka 9:1. Ze startu w China Open nie może być zadowolony również Karol Skowerski (Nosan Kielce). Bilardzista Nosanu Kielce przegrał dwa pojedynki, kolejno z Nikosem Ekonomoulusem 6:9 oraz Japończykiem Toru Kuribayashi 5:9.

Wyniki tegorocznego Pucharu Świata w Szanghaju można uznać za niespodzianki. W kategorii mężczyzn została przerwana dominacja Azjatów a w kategorii kobiet reprezentantek Chin. Turniej męski wygrał Albin Ouschan, który pokonał w finale Kanadyjczyka Johna Morrę 11:8. Na podium stanęli jeszcze Nick van Den Berg (Holandia) oraz Chu Bingje (Chiny). Turniej Pań wygrała Ga Young Kim (Korea Południowa). Dalej na podium widzieliśmy już tylko zawodniczki gospodarzy: Fu Xiaofang, Chen Siming i Han Yu.

Impreza sportowa, jak na Chiny przystało, zorganizowana została z wielkim rozmachem. Chińczycy zapewnili 20 stołów do gry oraz wiele miejsca dla publiczności. Pojedynki z głównej areny na żywo transmitowała publiczna telewizja. Turniej miał jednak również swoją ciemną stronę. Ponownie na części stołów mieliśmy kiepskie oświetlenie a 3 stoły do treningu dla 30 osób to zdecydowanie za mało. Po raz kolejny zawodnicy, już na miejscu, dowiedzieli się o nowym modelu bil Cyclop oraz suknie nieznanej marki i „nieskończonej" prędkości. Uniemożliwienie rozgrzewki Albinowi Ouschanowi na stole telewizyjnym, podczas gdy reprezentant Chin miał takie prawo, pozostawimy bez komentarza. Ostatecznie po wielu protestach Austriak został obdarowany 5 minutami na trening.

Całkowita pula nagród w turnieju wyniosła ponad 330.000$. W grupie mężczyzn zagrało 64 zawodników a w grupie kobiet 48 bilardzistek. Tabele z wynikami można zobaczyć na stronie www.alison-chang.com.

29 czerwca 2015

Piątka z Polski powalczy w Pucharze Świata w Szanghaju

Tegoroczna edycja China Open rozegrana zostanie w dniach 2-5 lipca a miejscem gier ponownie będzie hala sportowa Shanghai Pudong Yuanshen Stadium. Przez 4 dni o pulę nagród 330.000$ będzie walczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek z całego świata.

Do drugiego, finałowego etapu kwalifikację otrzymało pięcioro reprezentantów Polski. W kategorii mężczyzn wystąpią: Radosław Babica z Nosanu Kielce (kwalifikacja z Rankingu WPA), Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa (kwalifikacja z Rankingu EPBF) oraz Karol Skowerski z Nosanu Kielce (wicemistrz Europy w 9-bil). W grupie pań zagrają zawodniczki Nosanu Kielce: Oliwia Czupryńska i Katarzyna Wesołowska, które zaproszone zostały na podstawie kobiecego Rankingu EPBF.

China Open będą drugimi tegorocznmi zawodami, zaliczanymi do Światowego Rankingu WPA. Reprezentanci Polski powalczą również o punkty do Rankingu "Droga do Word Games Wrocław 2017".

Pierwsze mecze rozegrane zostaną w środę. Linki do transmisji na żywo, wyników, tabel dostępne będą na stronie www.alison-chang.com.


Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System