Dodano: 2015-08-03
Zmodyfikowano: 2015-08-10

Tomasz Malinowski piątym zawodnikiem Europy

10 sierpnia

W Sankt Johaan (Austria) zakończyły się Mistrzostwa Europy dla zawodników po 40 roku życia. Ostatnie dni to zmagania w odmianie 9-bil, gdzie wsytąpiło 3 reprezentantów Polski. Świetne 5. miejce zajął Tomasz Malinowski z klubu Frame Łódź, który uległ dopiero w ćwierćfinale z Holendrem Jesse Thehu. Medal był bardzo blisko, gdyż Tomasz prowadziłm już 5:1 i 6:2. Drugą fazę meczu zdominował jednak rywal Polaka, który wygrał 6 partii z rzędu, kończąc mecz wynikiem 8:6.

W Sankt Johaan zagrało 4 bilardzistów reprezentujących biało-czerwone barwy. Najlepszym wynikiem było wyżej wspomniane 5. miejsce Tomasza Malinowskiego ale nie mozna zapomnieć również o pozostałej części naszej ekipy. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutant Maciej Grzegorz Lesiak, który w 10-bil zajął 9. miejsce. Do strefy pucharowej w żadną z odmian nie awasnowali niestety Artur Zasztowt oraz Krzysztof Gardjas. Dla nich jednak ogromne brawa za walkę do sotatniej wbitej bili. Mistrzostwa Europy do dla każdego zawodnika cenne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Kolejny tak wielki turniej dla Seniorów już za rok, kiedy to gospodarzem będzie Albania.

Klasyfikację medalową wygrali Portugalczycy, któzy zdobyli 3 złote medale. Po dwa najcenniejsze krążki zgarnęli Niemcy oraz reprezentacja Włoch.

6 sierpnia 2015

Trwają Mistrzostwa Europy Seniorów. Polacy jak na razie bez medalu.

W austriackim Sankt Johaan bilardziści po 40 roku życia walczą o europejskie laury. Wczoraj do trzyosobowej ekipy (Tomasz Malinowski, Maciej Grzegorz Lesiak, Artut Zasztowt) dołączył czwarty zawodnik - Krzysztof Gardjas.

Jak na razie Polacy nie zdobyli medalu. Najbliżej sukcesu był jak do tej pory debiutujący w imprezie Maciej Grzegorz Lesiak. W odmianie 10-bil zajął wysokie 9. miejsce. Systematycznie w rundzie pucharowej pojawia się nasz jedyny jak dotąd medalista MES - Tomasz Malinowski. Zarówno w 14/1 jak i w 8-bil i 10-bil bilardzista Frame Łódź zajął 17. miejce. Do strefy pucharowej nie udało się wejść Arturowi Zasztowtowi. Trzeba jednak powiedzieć, iż nasz zawodnik za każdym razem trafia na bardzo trudną drabinkę turniejową, gdzie przychodzi mu rywalizować z bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy mają sukcesy nie tylko w kategorii Old Boys. Krzysztof Gardjas na razie zaliczył dwie porażki w odmianie 8-bil. Wiemy jednak, iż jest to dopiero rozgrzewka i szef klubu Frame pełnię swoich umiejętności pokaże w "dziewiątkę".

Reprezentacja Polski odpadła również z turnieju drużynowego. Pogromcami naszych okazali się Niemcy oraz Chorwaci.

Jutro od rana ropoczyna się odmiana 9-bil. Turniej zakończy się w piątek wieczorem. Życzymy powodzenia w ostatniej odmianie!

3 sierpnia 2015

Po Mistrzostwach Europy Juniorów i EPBF Euro Tour, w austriackim Sankt Johaan przyszedł czas na ostatnią odsłonę bilardowego maratonu - Mistrzostwa Europy Seniorów, czyli dla zawodników po 40 roku życia.

W Austrii zagrają zawodnicy z 19 państw Starego Kontynentu. Jak co roku, w turnieju grają również reprezentanci Polski a tym razem biało-czerwonych barw broni czterech zawodników: Tomasz Malinowski, Artur Zasztowt, Maciej Grzegorz Lesiak i Krzysztof Gardjas. O ile dla Tomka i Artura będzie to kolejny występ w imprezie tej rangi, to Maciej i Krzysztof pełnią rolę debiutantów.

O medale będzie niezwykle ciężko ale można być pewnym, że nasi Panowie pokażą bilard na najwyższym poziomie i walkę do ostatniej wbitej bili. W kategorii Old Boys gra kilku zawodników, którzy mają w swojej kolekcji medale Mistrzostw Europy Mężczyzn (Vegar Kristiansen, Sascha Specchia) oraz nieźle radzą sobie w Grand Prix Europy (Henrique Correira, Manuel Pereira).

Za nami już odmianna 14/1, niestety dla nas zakończona bez medalu. Dzisiaj rozpoczęły się gry w 10-bil. Życzymy powodzenia całej naszej ekipie!

Jak do tej pory najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej jest srebrny medal Tomka Malinowskiego. Bilardzista klubu Frame Łódź wywalczył tutuł wicemistrzowski w odmianie 10-bil w 2011 roku. Turniej rozgrywany był w Luksemburgu.