Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

World Cup of Pool 2015

Dodano: 2015-08-11
Zmodyfikowano: 2015-09-28

Tajwańczycy mistrzami świata. Ko Pin-Yi pisze historię światowego bilarda.

28 września 2015

Reprezentacja Tajwanu - Ko Pin Yi i Chan Yu Lung. wygrała World Cup of Pool. Mimo iż Tajwan jest jedną z największych bilardowych potęg, na sukces w Mistrzostwach Świata Par musiał czekać 10 lat. W finale 10-tej edycji turnieju Ko i Chang pokonali Anglików (Daryl Peach i Mark Gray) 10:8.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Japończycy (Oi i Kuribayashi) oraz drugi skład Anglii (Appleton i Boyes). Nowi mistrzowie oprócz pięknego pucharu otrzymali 60.000$.

Po turnieju w Londynie na stałe w historii światowego pool bilarda zapisze się Ko Pin Yi. W tym roku 26-latek zdobył już 3 tytułu Mistrza Świata. W lutym zwyciężył na Filipinach w 10-bil. We wrześniu był najlepszy w Doha w odmianie 9-bil a teraz dorzucił tytuł w deblu. Takim wyczynem nie może pochwalić się żaden inny bilardzista.

World Cup of Pool transmitowany był do kilkunastu krajów na 6 kontynentach. Bilardowi fani w Polsce mogli oglądać turniej za pośrednictwem transmisji internetowej. Pojedynki
jeszcze raz będzie można obejrzeć w przyszłości na kanale Sport Klub.

(foto Matchroom Sport)

26 września 2015

Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk (obaj Konsalnet Warszawa) zajęli 9. miejsce na World Cup of Pool. Pogromców znaleźli w faworytach do medali - reprezentacji Tajwanu, która dziś w wielkim finale pokonała reprezentacje Anglii B 10-8. Skład z Dalekiego Wschodu tworzą nieobliczalny Chang Yu Lung i podwójny Mistrz Świata z tego roku - Ko Pin Yi,

Polacy mecz z Tajwanem rozpoczęli od trzypunktowej straty, wynikającej ze znakomitej gry rywali. Ko i Chang zaczęli popełniać błędy, które dały Śniegockiemu i Szewczykowi szanse nawet na remis w pierwszej fazie spotkania, jednak tym razem zawodnicy Konsalnetu Warszawa nie byli w stanie osiągnąć zadowalającej skuteczności, marnując większość szans w pojedynku. Każdorazowo decydowały milimetry - zarówno na wbiciach kluczowych kul jak i przy pozycjonowaniu. Efekt tego pojedynku to porażka 3-7 i 9. miejsce. 

Wcześniej Biało-Czerwoni pokonali 7-3 Nową Zelandię. Na kolejny medal w tej imprezie musimy więc poczekać do przyszłego roku. Pozostaje pogratulować walki naszym reprezentantom i życzyć powodzenia w kolejnych zawodach.

(foto matchroom sport)


25 września 2015

Polacy zagrają o ćwierćfinał z reprezentacją Tajwanu

Dzisiaj o godzinie 13:30 rozpocznie się popołudniowa sesja 4 dnia rozgrywek World Cup of Pool. Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz Austria - Francja, potem Indonezja - Rumunia. Około godziny 15:30 zacznie się mecz, na który czeka cały kraj - POLSKA - TAJWAN.

Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk staną przed szansą na awans do ćwierćfinału. Przeciwnikami będzie duet Ko Pin-Yi - dwukrotny mistrz świata 2015 oraz Yu-Lung Chang - zwycięzca China Open 2014. Sukcesy ogromne, jednak gra jaką zaprezentowała ta dwójka w meczu pierwszej rundy, pozostawia wiele do życzenia. Tajwańczycy wymęczyli zwycięstwo z Estonią 7:5. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się nasze orły. Mateusz i Wojtek od początku kontrolowali sytuację w meczu z Nową Zelandią. Można powiedzieć, że spośród wszystkich meczów pierwszej rundy nasi zawodnicy należeli do tych, którzy zaprezetowali najwyższy poziom.

Tegoroczny World Cup of Pool jak na razie obfituje w wiele niespodzianek. W turnieju nie ma już takich zespołów jak USA, Niemcy, Chiny czy Holandia. Dobry bilard pokazali natomiast Rumuni i Czesi. Ci pierwsi niespodziewanie pokonali w pierwszej rundzie Chińczyków. Nasi południowi sąsiedzi odesłali do domu natomiast Hiszpanię. Ogólnie poziom turnieju na razie nie zachwyca. Mecze obfitują w wiele błędów, których jakby mogło się wydawać nie powinni popełniać tacy zawodnicy jak Nick van den Berg, Shane Van Boening czy Francisco Sancez Ruiz. Atmosfera turnieju sprawia jednak, że nawet najlepsi poddają się złym emocjom i mylą się w prostych sytuacjach.

Turniej można oglądać na żywo na stronie http://www.pool.livesport.tv/. Usługa jest płatna 6 Euro.

23 września 2015

Polacy w drugiej rundzie

Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk awansowali do drugiego etapu turnieju World Cup fo Pool, który wczoraj rozpoczął się w Londynie. W pierwszym pojedynku po dobrej grze Polacy zwyciężyli z Nową Zelandią 7:3. Bilardziści Konsalnetu Warszawa o samego początku meczu kontrolowali grę. Po błędzie rywali w pierwszej partii, systematycznie zdobywali punkty, prowadząc już 4:0. Nowozelandczycy mieli jeszcze szansę na 6:4, jednak błąd Nicka Perra na bili numer 9 rozwiał nadzieje na awans do drugiej rundy.

Przeciwnikiem Polaków w drugiej rundzie będzie zespół Tajwanu, który pokonał 7:5 Estonię. Mecz ten rozegrany zostanie w piątek
jako 3 pojedynek w sesji popołudniowej, rozpoczynającej się o godzinie 13:30 czasu polskiego.


Turniej można zobaczyć na żywo na stronie http://www.pool.livesport.tv/. Usługa jest płatna 6 Euro.


22 września 2015

Dzisiaj pierwsze mecze turnieju. Biało-czerwonych barw bronią zawodnicy Konsalnetu Warszawa - Wojciech Szewczyk i Mateusz Śniegocki. Transmisja telewizyjna w krajach na sześciu kontynentach oraz na całym świecie w Internecie.

Już dzisiaj rozpoczyna się Word Cup of Pool, przez wielu uważany na najbardziej prestiżowy i najlepiej zorganizowany bilardowy turniej świata. Przez 6 dni 32 dwuosobowe zespoły będą walczyć o tytuł i łączną pule nagród w wysokości 250.000$.

Barw naszego kraju będą tym razem bronić zawodnicy, którzy na co dzień grają razem w Bilardowej Ekstraklasie i reprezentują klub Konsalnet Warszawa - Wojciech Szewczyk i Mateusz Śniegocki. Przeciwnikiem w pierwszej rundzie będzie Nowa Zelandia. Mecz ten rozegrany zostanie w środę w sesji popołudniowej, która rozpocznie się o godzinie 13:30 czasu polskiego.

Matchroom Sport jak zwykle zadbał o organizację na najwyższym poziomie, od przepięknie wyglądającej areny w londyńskiej York Hall, na transmisji telewizyjnej kończąc. W tym roku, na żywo w telewizji turniej będą mogli zobaczyć mieszkańcy państw na 6 kontynentach. Będą to między innymi stacje:

Sky Sports - Wielka Brytania i Irlandia
Sky - Nowa Zelandia
CCTV - Chiny
Nova TV - Czechy i Słowacja
OSN - Bliski Wchód oraz kraje Afryki północnej
ESPN 3 - USA
ESPN Latin America - Ameryka Południowa i Środkowa
Viasat - kraje Skandynawii

Dla kibiców w Polsce nic nie jest jednak stracone. Cały turniej będzie można zobaczyć na żywo na stronie http://www.pool.livesport.tv/. Usługa jest płatna.

Zapraszamy do oglądania i kibicowania nasze parze! Przypomnijmy, iż połowa składu zasmakowała już medalu tej imprezy. W 2012 roku Wojciech Szewczyk i Karol Skowerski sięgnęli po srebro, przegrywając dopiero w finale z Finlandią 8:10.


25 sierpnia 2015

Poznaliśmy rywali Polaków w pierwszej rundzie

Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk będą mieli teoretycznie łatwy start w Mistrzostwach Świata Par, które w dniach 22-27 września rozegrane zostaną w legendarnej York Hall w Londynie. Przeciwnikami Polaków w pierwszej rundzie turnieju będą
Matt Edwards i Nick Pera, reprezentujący Nową Zelandię. Mecz ten odbędzie się w środę 23 września w sesji popołudniowej.

Wyniki losowania oraz drabinkę turniejową można zobaczyć na stronach organizatora - www.macthroompool.com.

21 sierpnia 2015

Na starcie 32 zespoły z 31 państw. Znamy listę uczestników.

Znamy już pełną listę uczestników turnieju World Cup of Pool. W Londynie zagrają największe gwiazdy światowego pool bilarda. Biało-czerwonych barw będa bronić Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk.

Lista startowa:

Europa

Austria - Albin Ouschan i Mario He
Belgia - Serge Das i Olivier Mortier
Czechy - Roman Hybler i Michal Gavenciak
Anglia "A" - Darren Appleton i Karl Boyes
Anglia "B" - Mark Gray i Daryl Peach
Estonia - Dennis Grabe i Erki Erm
Finlandia - Mika Immonen i Petri Makkonen
Francja - Stephan Cohen i Alex Montpelier
Niemcy - Ralf Souquet i Thorsten Hohmann
Grecja - Nikos Ekonomopoulos i Alexander Kazakis
Holandia - Niels Feijen i Nick van den Berg
Włochy - Danieli Corrieri i Antonio Benvenuto
Polska - Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk
Rumunia - Babken Melkonyan i Ioan Ladanyi
Rosja - Ruslan Chinakhov i Konstantin Stepanov
Hiszpania - Francisco Diaz-Pizarro i Francisco Sanchez Ruiz
Szwecja - Marcus Chamat i Christian Sparrenloev-Fischer

Azja

Chiny - Li Hewen i Liu Haitao
Indie - Raj Hundal i Amar Kang
Indonezja - Muhammad Simanjuntak i Irsal Nasution
Japonia - Naoyuki Oi i Toru Kuribayashi
Korea Południowa - Jeong Young Hwa i Ryu Seung Wu
Malezja - Ibrahim Bin Amir i ...
Filipiny - Carlo Biado i Warren Kiamco
Singapur - Aloysius Yapp i Chan Keng Kwang
Tajwan - Ko Pin Yi i Chang Yu Lung

Reszta świata


Australia - Robby Foldvari i Chris Calabrese

Kanada - Jason Klatt i John Morra

Nowa Zelandia - Matt Edwards i Nick Pera

Peru - Cristopher Tevez i Manuel Chau

Katar - Waleed Majid i Bashar Hussain

USA - Shane Van Boening i Mike Dechaine

 

Więcej na temat turnieju na stronach organizatora - www.matchroompool.com


11 sierpnia 2015


Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Parach

W dniach 22-27 września w Londynie odbędzie się jedna z największych bilardowych imprez świata - World Cup of Pool. 32 drużyny z 31 krajów będą walczyć o nagrody o łącznej wartości ćwierć miliona dolarów. Wśród tej bilardowej elity jest również reprezentacja Polski.

Biało-czerwonych barw w tym roku będą bronić bilardziści Konsalnetu Warszawa: Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk. To właśnie tych dóch zawodników jest najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu Europejskiej Federacji Bilardowej. Mateusz zajmuje 9. a Wojtek 17 miejsce. Matroom Sport zadecydował, że to właśnie ten ranking, będzie priorytetowy przy ustalaniu składu.

World Cup of Pool rozegrany zostanie już po raz dziesiąty. W każdej z edycji występowali reprezentaci Polski. Największym osiągnięciem jak do tej pory jest tytuł wicemistrzowski, wywalczony w 2012 roku przez duet Szewczyk-Skowerski. Przed rokiem para Śniegocki-Skowerski zajęła 9. miejsce, przegrywając w drugiej rundzie z reprezentacją Finlandii. Tytułu bronią Anglicy w składzie: Darren Appleton - Karl Boyes, którzy pokonali przed rokiem Holendrów: Nicka van den Berga i Nielsa Feijena 10:9.

Wszystkie mecze turnieju na żywo wyemituje telewizja SKY SPORTS. Prawdopodobnie będzie również możliwość oglądania on-line, oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Więcej na temat turnieju na stronach organizatora - www.matchroompool.com
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System