Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Old Boys

Dodano: 2015-08-26
Zmodyfikowano: 2015-08-26

W poszukiwaniu dominacji. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Old Boys w Green Clubie zakończone.

Rywalizacja rozpoczęła się od Pucharu Polski w 8 bil. Organizatorzy powitali gości i zaczęliśmy zabawę.

Młodsi Old Boys rywalizowali w grupach 4-5 osobowych, gdzie z dalszych rozgrywek odpadał zawodnik zajmujący ostatnie miejsce. Spośród nich prawo do dalszej gry w rundzie pucharowej zachowywał tylko jeden - tzw. "lucky looser". Los uśmiechnął się w tym miejscu do Mirosława Kozłowskiego z Torunia, który postanowił nie zmarnować tej szansy i tak rozpoczął się jego marsz po...

Na początek rewanż z Remigiuszem Warpasem, następnie Grzegorz Modrzejewski (oba mecze 4-3), w ćwierćfinale Maciej Trudnowski 4-2, w półfinale Marcin Kielan 5-3 i gdy już cały klub kibicował Mirkowi musiał on uznać wyższość Tomasza Bąka w finale 5-2, zdobywając tytuł vice mistrza w PP 8-bil. Tu zaczyna się druga historia, pt. "kto przejmie pałeczkę" po nieobecnym tym razem Mariuszu Roterze, który podczas dwóch ostatnich dwóch lat w Gdańsku zgarniał całą pulę. Na papierze było dwóch głównych faworytów, wspomniany Tomasz Bąk, który jak już wiemy wygrał Puchar Polski, oraz Tomasz Malinowski z Łodzi. Obaj prowadzą w rankingu roku 2015, obaj wygrali po jednej imprezie w tym roku, krakowianin PP a łodzianin MP w 9-bil. Puchar Polski w 8-bil szturmem wygrał Bąk, na początek dwa mecze do 0, z Marcinem Smolichem oraz Krzysztofem Gardjasem, w ćwierćfinale 4-1 z Tomaszem Malinowskim, w półfinale 5-3 z Maciejem Lesiakiem by w finale pokonać 5-2 Mirosława Kozłowskiego. Pierwszy krok do dominacji uczyniony!


Starsi Old Boys rywalizowali w dwóch grupach 6 i 7 osobowej, z której do dalszych gier awansowali 4 gracze. W ćwierćfinałach spotkali się Jerzy Kudlik z Romanem Konkelem (4-1), Roman Banasik z Ryszardem Szmudzińskim (4-1), Andrzej Nowak z Jerzym Wasilewskim (4-0) i Tomasz Młodziński z Leszkiem Pieśniakiem i tu nastąpiła sensacja dnia, po wygraniu wszystkich 6 meczów w grupie i stracie zaledwie dwóch małych partii Tomasz przegrał z Leszkiem 4-3. Historyczne podium dla właściciela Green Clubu! Brawo! W półfinale sił już nie starczyło i Andrzej Nowak wygrał 4-0 zaś w drugim Roman Banasik pokonał 4-1 Jerzego Kudlika. Finał to rewanż za spotkanie w grupie, rewanż udany, Andrzej Nowak zwycięzcą Pucharu Polski w 8-bil!


Wieczorem, zgodnie z tradycją wszyscy spotkali się przy dziczyźnie tym razem dosłownej, gdyż serwowano dzika!

Mistrzostwa Polski były grane tym razem w 10-bil, jak zawsze wg formuły 2KO. Tu każdy mecz się liczy i łatwo o potknięcie. Przekonał się o tym m. in. Maciej Trudnowski, który zawsze w Gdańsku notował dobre rezultaty, tym razem zaliczył "prawą - lewą" i zakończył grę bez zwycięstwa w Mistrzostwach. Do 1/8 finału awansowali Tomasz Malinowski, do którego dolosowano Marka Białasa, Mirosław Kozłowski, któremu los przydzielił Remigiusza Warpasa, Maciela Lesiaka z Markiem Królakiem, Tomasza Kurasia z Grzegorzem Modrzejewskim, Geralda Kryńskiego ze Sławomirem Zakrzewskim, Tomasza Bąka z Jarosławem Regulskim, Marcina Kielana z Maciejem Rogaczewskim oraz Artura Zasztowta z Jackiem Lejmanem. Po raz kolejny do finału dotarł Tomasz Bąk, który pokonał kolejno Jarosława Regulskiego (5-3), Geralda Kryńskiego (5-3) i Artura Zasztowta (5-2), po drugiej stronie tabelki dołączył do niego Tomasz Malinowski pokonując kolejno Marka Białasa (5-3), Mirosława Kozłowskiego (5-0), Macieja Lesiaka (5-2). Finał oglądany przez kilkanaście osób stał na bardzo wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze błędy. Jednym z naprawdę niewielu finał się zakończył, gdy to Tomasz Bąk przy stanie 3-4 pozycjonując z bili 9 na 10 wbił białą do środkowej łuzy. Także tytuł powędrował do Łodzi w ręce Tomasza Malinowskiego, a rywalizacja tych dwóch zawodników trwa. Obaj w Gdańsku przegrali po jednym meczu, ze sobą, obaj wracają z tytułem i mają ich w tym sezonie po dwa na koncie, choć to Tomasz Malinowski wygrywa te ważniejsze zawody, Mistrzostwa Polski, a Tomasz Bąk Puchary Polski. Rozstrzygnięcie ich rywalizacji juz w październiku w Łodzi!


Mistrzostwa Old Boys Starszych rozpoczęły się od niespodzianek, Jerzy Kudlik przegrał z Jackiem Stolarczykiem przez co znalazł się na lewej stronie drabinki i przeżył horror z Markiem Maćkowem, gdzie po trwającej prawie pół godziny ostatniej partii wygrał 5-4! O awans do półfinału oraz Romana Banasika 5-1 i spotkał się w nim z Andrzejem Nowakiem, gdzie nadspodziewanie łatwo wygrał 5-1. W drugim półfinale spotkali się miejscowi gracze, faworyt Tomasz Młodziński i rewelacja drugiego dnia Jacek Stolarczyk, wygrał Tomasz 5-3. W finale jednak znów to Jerzy Kudlik dominował zwyciężając 5-1 i zdobywając pierwszy w tym roku tytuł!

Kolejna impreza OldBoys w gdańskim Green Clubie dobiegła końca. Podczas dwóch dni zmagań ponad 100 uczestników doskonale spędziło czas i to jest wygraną nasz wszystkich! Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

Na relację fotograficzną zapraszamy na profil Facebook Green Club.

Aktualne Rankingi Polski Old Boys na stronach PP OLD BOYS 2015
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System