Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski w Pool Bilard - Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2015-08-31
Zmodyfikowano: 2015-08-31

Michał Turkowski z Nosanu Kielce wygrał Mistrzostwa Gdańska

Ponownie Puchar Gdańska jedzie do Kielc. Rok temu najlepszy w Green Clubie był Karol Skowerski. Tym razem formą zabłysnął Michał Turkowski i odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Grand Prix Polski Pol Tour.

W fantastycznym finale Turkowski pokonał Mateusza Śniegockiego z Konsalnetu Warszawa 6:5. Początkowo prowadził bilardzista Konsalnetu Warszawa. Później Michał wyszedł na 5:4 i rewelacyjną partię zagrał Śniegocki, rozwiązując bardzo trudny układ bil na stole. O ile przemiennie nic nie potrafili wbić z rozbicia, o tyle ostatnią partię Michał zakończył z kija. Wcześniej Turkowski 6:5 pokonał Mieszka Fortuńskiego także 6:5. Pomyłka nie tylko kosztowała Fortuńskiego finał, ale także złamanie szczytówki. Wartą kilkaset złotych szczytówkę Mieszko zniszczył, uderzając w złości kijem w stół. Brązowy medal wywalczył także Konrad Piekarski z LP Metal Fach Sokółka.

Łącznie w XIII Mistrzostwach Gdańska zagrało 77 osób. Podziękowania dla gospodarzy - właścicieli Green Club za przygotowanie imprezy.

Na prowadzenie w wyścigu o 10.000 zł wysunął się Mateusz Śniegocki, który wyprzedza o 4 punkty Radka Babicę. Aktualny Ranking Polski sezonu 2015 dostępny jest już na naszych stronach.

Pełne wyniki Mistrzostw Gdańska w 8-bil.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System