Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2015-09-21
Zmodyfikowano: 2015-09-21

Ligowcy skrzyżowali kije podczas siódmej kolejki spotkań

W I Polskiej Lidze Bilardowej zanotowaliśmy jedną, ale za to sporą niespodziankę. W Białymstoku Chorten Elida uległa Bałtyckiemu Centrum Bilardowemu MOSiR Kętrzyn 2:4. Usprawiedliwieniem może być nieobecność dwóch czołowych bilardzistów tego klubu. Skutkiem tej porażki może być brak realnych szans na awans do Bilardowej Ekstraklasy. Dla kętrzynian zaś zwycięstwo to daje im duży spokój w kontekście pozostania w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. Potknięcie Elidy wykorzystał Green Club Gdańsk, który po wywalczeniu czterech punktów w Bydgoszczy wygodnie zasiadł w fotelu lidera. Strata jednak dwóch punktów z Maximusem dodaje większego smaczku w korespondencyjnym pojedynku gdańszczan z Limonare Arkadią Tczew o realnie drugie miejsce w pierwszej lidze. Hulakula Warszawa doskonale wykorzystała atut własnych stołów oraz przerzedzony skład Lord Wtórmex Radomsko i pewnie pokonała swoich rywali 5:1. Dzięki temu stołeczni gracze również mogą spokojnie podejść do dwóch ostatnich kolejek ligowych. W Tomaszowie Mazowieckim niespodziewanie punkt stracił wicelider tabeli PRB Tor Allinone Mikołów. Debel gospodarzy Łukasz Słowik/Adam Stępień już nie po raz pierwszy odesłali z kwitkiem bardziej doświadczonych rywali. Sytuacja w ligowej tabeli jest już dość wyklarowana. Strata trzech ostatnich drużyn zagrożonych spadkiem do II ligi jest na tyle duża, że ciężko spodziewać się wydostania się ich ze strefy spadkowej. Do pierwszego miejsca nieuchronnie zmierza Allinone Mikołów a o drugie miejsce premiowane awansem do Bilardowej Ekstraklasy powalczą Green Club Gdańsk i Limonare Arkadia Tczew.

W grupie pierwszej II ligi od dłuższego czasu sytuacja w tabeli się nie zmienia. Zespoły w ostatnich kolejkach tak dzielą się punktami, aby wszyscy byli zadowoleni. Na czele Green Club II Gdańsk przed Aftex Gambit Tczew. W drugiej grupie pewnie po awans do baraży kroczą Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław. Do tej rywalizacji może włączyć się jeszcze zwycięzca zaległego meczu UKS Bila Zduny - Akademia Bilardowa Rokietnica. W trzeciej grupie nie dziwi komplet punktów zdecydowanego lidera Dziewiątki Biała Podlaska. Bez straty punktu kolejką zaliczyli też Buffalo Club Bilard Studio Warszawa. Podział punktów zaś w najbardziej zaciętym pojedynku pomiędzy Semafor Warszawa i Land Club Warszawa. W pojedynku na szczycie grupy czwartej lepsi od Oskara Stalowa Wola okazali się Break Ball Bielsko Biała. Sprawdzian na „szóstkę" zaliczył też Break Club Kraków w starciu z bilardzistami z Wodzisławia. Dzięki temu wspomniane trzy ekipy mają w tabeli taką samą ilość punktów. W piątej grupie dominują dwa składy Nagaba Zebra Opole. Porażka z liderem Dekady Sosnowiec nieco zmniejsza im szanse na awans do turnieju finałowego II ligi.

Ciekawej końcówki sezonu zasadniczego należy spodziewać się w ostatnich trzech kolejkach spotkań na drugoligowym froncie. 8. Seria spotkań już 10 października.


Wszystkie wyniki, tabele i statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2015.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System