Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2015-10-05
Zmodyfikowano: 2015-10-05

Albin Ouschan zwycięża po 3 latach. Niels Feijen pierwszy w ekipie Team Europe na Mosconi Cup. Czwórka Polaków w najlepszej 16. turnieju.

Po czterech długich dniach gier zakończyły się przedostatnie w tym roku rankingowe zawody o Puchar Europy Dutch 9-ball Open. Ze względu na mniejszą salę gier, turniej trwał o jeden dzień dłużej niż zwykle a zwycięzcę poznaliśmy wczoraj wieczorem.

Najskuteczniejszy w kraju tulipanów był Austriak Albin Ouschan, który na turniej przyleciał prosto z USA, gdzie rozgrywany był ESPN Challenge of Champions. Jak możemy wyczytać na jego oficjalnym profilu FB, Ouschan w pierwszych pojedynkach zupełnie nie mógł odnaleźć swojego rytmu gry. Z meczu na mecz jednak się rozkręcał a fazie pucharowej jedynie Mark Gray był w stanie nawiązać równorzędną walkę. Ćwierćfinał rozstrzygnął się dopiero w ostatniej partii. Wcześniej w rundzie „Last 32" Albin pokonał 9:5 Duńczyka Kaspera Kristoffersena a w 1/8 finału 9:6 naszego reprezentanta Radosława Babicę. W półfinale dzielnie walczył Niemiec Sebastian Ludwig, jednak sił starczyło mu tylko na 6 punktów. W finale Ouschan zmiażdżył 9:2 Brytyjczyka Imrana Majid. Tym samym po 3 latach przerwy Albin wygrał drugi w swojej karierze EPBF Euro Tour i przesunął się na 4. miejsce w Rankingu Europy.

Solidny wynik zanotowali w Holandii Polacy. Mimo iż żaden z naszych nie otarł się o podium, to 4 zawodników w najlepszej 16-stce można uznać za dobry rezultat. 9. miejsce zajęli: Radosław Babica, Konrad Juszczyszyn, Mieszko Fortuński i coraz lepiej radzący sobie na europejskich arenach Wiktor Zieliński. Do strefy pucharowej awansowali jeszcze Tomasz Kapłan, Mariusz Skoneczny i Piotr Kudlik.

Po Dutch 9-ball Open najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w Rankingu EPBF jest Mateusz Śniegocki (13. miejsce). 18. Pozycja należy do Wojtka Szewczyka a 21. miejsce wspólnie z Darylem Peach'em dzielą Karol Skowerski i Piotr Kudlik. Do TOP 32 wskoczyli wreszcie bilardziści ERG Bieruń Folie DSB Lubin - Mieszko Fortuński i Konrad Jszczyszyn (kolejno 28. i 32. miejsce).

Numerem 1 generalnej klasyfikacji w dalszym ciągu jest Niels Feijen. Holender zapewnił sobie również pierwszy spot w tegorocznej edycji Mosconi Cup. Feijen zwyciężył w Europejskim Rankingu Mosconi, prowadzonym przez Matchroom Sport. Bardzo blisko udziału w imprezie jest Albin Ouschan, który przewodzi Rankingowi Łączonemu. Zwycięzców tego, jak i Rankingu Imprez Światowych poznamy za miesiąc, po turnieju US 9-ball Open. Pięcioosobowy skład Team Europe uzupełniony zostanie o dwóch zawodników, którym Matchroom Sport przyzna „Dzikie Karty".

Pełne wyniki Dutch 9-ball Open na stronach www.eurotouronline.eu.

Foto: EPBF/IBP
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System