Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

II Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2015-10-15
Zmodyfikowano: 2015-10-15

Na drugoligowym froncie rozegrano 8. kolejkę spotkań

W grupie pierwszej w walce o baraże nie poddaje się Aftex Gambit Tczew, którzy na wyjeździe pokonali MKS MOSiR II Kętrzyn 4:2. W Gdańsku zaś wynik ułożył się po myśli tczewian. Green Club III Gdańsk zremisował z SKB Mrągowo 3:3. Największe szanse mają bilardziści Green Club II Gdańsk, ponieważ ich koledzy z trzeciej drużyny oraz Aftex Gambit mają jeszcze po pauzie. Ciekawe, czy ich przewaga wystarczy przed ostatecznym atakiem Mrągowa i Kętrzyna w ostatnich dwóch kolejkach?

Żadna drużyna grupy drugiej też zdecydowanie nie rozstrzygnęła tej kolejki na swoją korzyść. Amnezja Kalisz remisuje z UKS Bila Zduny, dając jeszcze nadzieję gościom na załapanie się do baraży. Akademia Bilardowa Rokietnica zaś po dobrym początku meczu postanowiła być bardzo gościnna i przegrała drugie starcie ze Spider Wrocław. Najbliżej awansu w tej grupie: Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław.

Inaczej sytuacja miała się w grupie trzeciej. Zdecydowane zwycięstwa nad rywalami odnieśli Dziewiątka Biała Podlaska i Buffalo Club Bilard Studio Warszawa. I tak też wygląda czołówka tabeli tej grupy. Jako pierwsi awans do Turnieju Finałowego II ligi mogą świętować gracze Dziewiątki. Natomiast Bilard Studio czuje oddech rywali Land Club Warszawa na swoich plecach. Ostatniego słowa w kwestii awansu nie powiedział jeszcze Semafor Warszawa.

Arcyciekawa sytuacja jest w grupie czwartej. W ósmej kolejce dwa remisy i zwycięstwo lidera Oskar Stalowa Wola i to tylko 4:2. Trzy ekipy idą „łeb w łeb" w drodze do awansu do drugoligowych baraży. Remis w meczu na szczycie Break Ball Bielsko Biała z Break Club Kraków niczego nam nie wyjaśnił. Której z tych trzech drużyn nie uda się awansować zapewne przekonamy się dopiero po ostatniej kolejce.

„Spoko Wodza" - taka sytuacja panuje w ostatniej piątej grupie. Bilardziści z Opola zdecydowanie zdominowali tegoroczne rozgrywki. Nagaba Zebra Opole 1 i 2 już mogą przygotowywać się do grudniowego występu w Łodzi. Drugiej ekipie Nagaba do awansu brakuje zaledwie jednego punktu w dwóch kolejkach. „Raczej" jest to do zrobienia.

Następna kolejka spotkań na drugoligowym froncie odbędzie się 24 października 2015.

Przypominamy też, iż ostatnia kolejka została przeniesiona na 21 listopada.

Wyniki, tabele, statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2015.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System