Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar Polski Old Boys 2015

Dodano: 2015-10-21
Zmodyfikowano: 2015-10-23

W miniony weekend zakończyliśmy tegoroczne zmagania Old Boys. Tomasz Malinowski i Tomasz Młodziński najlepsi w sezonie 2015.

54 uczestników to wynik bardzo dobry jak na ostatni turniej sezonu, ale nie ilość zawodników a poziom ich gry stanowił o emocjach z jakimi mieliśmy do czynienia.

W grupie "starszaków" po raz kolejny Tomek Młodziński udowodnił swoją klasę pokonując w sobotnim finale Bogdana Wołkowskiego a w niedzielę dorzucił 80 pkt. po dobrym meczu z Grzegorzem Szymelą. Trzecie miejsca w 9-bil trafiły do trzymającego dobrą formę Andrzeja Nowaka i świetnie dysponowanego, grającego po raz pierwszy zawodnika Frame Łódź Mariusza Krolla. Trzecie miejsca w niedzielnym super pucharze zajęli ponownie Andrzej Nowak i walczący do końca o awans w rankingu ogólnym Jurek Kudlik.


W grupie "open" królem 9-bil został nie kto inny jak Tomasz Malinowski pokonując w finale swojego reprezentacyjnego kolegę Artura Zasztowta. Miejsca trzecie trafiły do świetnie przygotowanego do turnieju Marcina Kielana jak również do wyskakującego coraz częściej z dobrą formą Tomasza Wendickiego. Drugi dzień w grupie młodszych to znowu udany występ Tomasza Malinowskiego i Artura Zasztowta obaj 3 miejsce oraz rozgrywany do późnej pory finał pomiędzy Romanem Wasilewskim i Marcinem Kielanem. W tym miejscu muszę dodać, że tak dobrze rozegranego spotkania nie powstydzili by się finaliści ostatnich Mistrzostw Europy. Mecz zakończył się wynikiem 5-4 dla kolegi Wasilewskiego. Gratulacje!

Ostatnie spotkanie tej edycji to również podsumowanie rankingów ogólnych w obu kategoriach wiekowych. 300zł, puchar i trzecie miejsce pojechało do Chodowa. Brawo Jurek. Stówkę więcej z wielką radością za drugie miejsce odebrał Andrzej Nowak. I wreszcie 600zł + tysiąc ufundowany przez Bogdana Wołkowskiego trafiło do Tomasza Młodzińskiego!

W grupie młodszej Marcina Kielana od drugiego miejsca dzieliło wbicie dwóch kulek. Niestety stosunkowo prosta dziewiątka tym razem "nie szła". Trzymamy kciuki w przyszłym sezonie. Puchar za drugie miejsce czeka w Łodzi dla Tomka Bąka czeka też jego kij i futerał. Do Wieliczki Tomek zabrał tym razem tylko swoją "sportową złość". Puchar za zwycięstwo w rankingu ogólnym i voucher za zakup skutera trafił do flagowego zawodnika łódzkiego FRAME Tomasza Malinowskiego. Liczymy Tomek że wkrótce wrzucisz na stronę swoje zdjęcie na skuterze.


Sobotni wieczór to już tradycyjnie czas na pozbycie się sportowych emocji. Cieszę się bardzo że pomimo gier w dniu następnym mieliśmy szansę na fantastyczną zabawę zakończoną pokazem trików bilardowych w wykonaniu mistrza Świata Bogdana Wołkowskiego. Podziękowania również dla Jurka Wasilewskiego za pyszne węgorze, które idealnie pasowały do kulinarnego charakteru imprezy.

Przy krótkim opisie tego co działo się w miniony weekend w Łodzi chciałbym również wspomnieć o Naszym wspólnym zwycięstwie - zwycięstwie dobrego serca. Pan Jarosław wychodząc z klubu jeszcze raz podziękował za Nasze wsparcie słowami "Mam nadzieję że dzięki ludziom takim jak Wy, nasza córka w przyszłości będzie mogła normalnie żyć". My też mamy taką nadzieję.

Podziękowania Dla prezesa Kędzierskiego za piękne wielkie puchary, dla Ziemowita Janaszka za pomoc sędziowską, dla zespołu barmanek za ciepłą obsługę podczas turnieju, dla Arka Macioła, Grzesia Nowaka i Krzysia Doroszkiewicza za wspólną organizację cyklu.

Krzysztof Gardjas - dyrektor cyklu PP Old Boys 2015

Rankingi Polski Old Bos 2015
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System