Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2015

Dodano: 2015-10-27
Zmodyfikowano: 2015-10-27

Coraz bliżej zakończenia sezonu zasadniczego w rywalizacji ligowej

Jedni walczą o Bilardową Ekstraklasę, inni bronią się przed spadkiem do II ligi. Rywalizacja w I Polskiej Lidze Bilardowej wkracza w decydująca fazę.

W meczu na szczycie Limonare Arkadia Tczew podejmowała Chorten Elidę Białystok. Oprócz Mikołowa i Gdańska, to właśnie te dwie ekipy miały szansę na awans. Tylko wysokie zwycięstwo którejś z drużyn tę szansę podtrzymywało. Wygrała Arkadia i to ona stoczy w ostatniej kolejce korespondencyjny pojedynek o awans do Bilardowej Ekstraklasy z drużyną Green Club Gdańsk. Przeciwnikami ich będą zespoły z dwóch ostatnich miejsc w ligowej tabeli.

Mecz Limonare Arkadia Tczew - Chorten Elida Białystok

Lider PRB Tor Allinone Mikołów bez problemów zgarnął komplet punktów w starciu z Hulakula Warszawa, pewnie wygrywając wszystkie pojedynki. Mikołowianie po tym zwycięstwie mogą praktycznie cieszyć się z awansu do elity bilardowej. W Radomsku Maximus wygrał z Lord Wtórmex i odskoczył im w tabeli na dwa punkty. Do utrzymania się w I lidze obydwu ekipom potrzeba dużo punktów w ostatniej kolejce. Problem w tym, że ich przeciwnikami będą lider i wicelider tabeli. W ostatnim meczu zaplecza Ekstraklasy Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn pokonało ostatniego w tabeli Jokera Tomaszów Mazowiecki, zapewniając sobie spokojny byt w I lidze na przyszły sezon.
Patrząc na układ tabeli i zestaw par w ostatniej kolejce można z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazać spadkowiczów do II ligi i awansujących do Bilardowej Ekstraklasy. Z jedną tylko niewiadomą: Piętro wyżej wskoczy Tczew czy Gdańsk?

W drugiej lidze poznaliśmy już kilka drużyn pewnych awansu do Turnieju Finalowego, który zostanie rozegrany w grudniu w Łodzi. Grupę pierwszą wygrywa Green Club II Gdańsk. W meczu na szczycie zremisowali w Tczewie z Aftex Gambit, dając tczewianom realną szansę na rewanż w Łodzi. W drugim spotkaniu SKB Mrągowo pokonało MKS MOSiR Kętrzyn 4:2. Wynik ten praktycznie odebrał szansę obydwu ekipom na drugie miejsce w tabeli. W drugiej grupie arcyciekawa sytuacja. Na jedną kolejkę do końca rozgrywek grupowych aż pięć z sześciu ekip mają szansę na awans do baraży. Na razie dwa pierwsze miejsca zajmują Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław. Hasło dla Zdun, Rokietnicy i Kalisza na ostatnią kolejkę brzmi: Atakujemy! Grupę trzecią zdecydowanie zdominowali gracze Dziewiątki Biała Podlaska. Już po poprzedniej kolejce świętowali awans do baraży i jak widać nie zwolnili tempa. W dziewiątej kolejce pozbawili szans na drugie miejsce w tabeli drużynę Semafora Warszawa, wygrywając z nimi 4:2. Mecz, który miał zdecydować kto obok Dziewiątki w grudniu pojedzie do Łodzi niczego nie rozstrzygnął. Buffalo Club Bilard Studio Warszawa w pierwszym starciu uległo Land Club Warszawa 0:3, by w rewanżu odwrócić wynik w tym samym stosunku. Efektem remis i poczekać należy do ostatniej kolejki. W grupie czwartej na placu boju o I ligę pozostały trzy drużyny. W tabeli prowadzi Oskar Stalowa Wola, który w tej kolejce do zera pokonał Balabushkę Break Ball Wodzisław. Break Ball Bielsko Biała i Break Club Kraków zgodnie wygrały swoje mecze po 4:2 i nadal mają taką samą ilość punktów. W ostatniej kolejce Stalowa Wola zagra w Krakowie a Bielsko Biała podejmie Kielce. W grupie piątej rozstrzygnięcia co do awansu do baraży już zapadły. Dwa składy Nagaba Zebra Opole z dużą przewagą na czele ligowej tabeli. Małe ich potknięcia w tej kolejce niczego nie zmieniły.

Ostatnia kolejka spotkań w pierwszej i drugiej lidze odbędzie się 21 i 22 listopada 2015. Czekamy więc na ostateczne rozstrzygnięcia.

Wszystkie wyniki, tabele, statystyki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej, w zakładkach: I Liga Bilardowa i II Liga Bilardowa.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System