Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Świata Kobiet w 9-bil

Dodano: 2015-11-02
Zmodyfikowano: 2015-11-06

Oliwia Czupryńska zakończyła mistrzostwa na 17. pozycji

6 listopada 2015

Jedyna reprezentantka Polski Olwia Czupryńska z klubu Nosan Kielce zajęła 17. Miejsce w Mistrzostwach Świata w 9-bil, które trwają w Chińskim Guilin.

Mimo, że Polka przegrała mecz pierwszej rundy, to zdołała awansować do strefy pucharowej z lewej strony tabeli. Po porażce z Chinką Kuo Szu-Ting Oliwia odniosła dwa zwycięstwa, kolejno z Amerykanką Sarą Miller 3:7 i Brytyjką Kelly Fisher 7:6. Powody do dumy może dawać szczególnie ostatnia wygrana, nad byłą mistrzynią świata i liderką światowego rankingu WPA, obecnie zajmującą 6. pozycję. W strefie pucharowej Czupryńska trafiła na mocną Chinkę Fu Xiaofang (obecnie numer 5 na świecie). Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia Azjatki 5:0. Oliwia podgoniła rywalkę i zrobiło się 4:5. To była jednak ostatnia partia, jaką zdobyła Polka. Mecz zakończył się wynikiem 9:4 dla Fu.

Jutro czekają nas pojedynki 1/8 finału. Jak na razie w turnieju dominują bilardzistki z Azji, które stanowią większość na tym etapie. Barw Europy bronią jeszcze Alison Fisher, Jasmin Ouschan i Kamila Khodjaeva.


Wyniki, oraz video na żywo dostępne są na stronach www.alison-chang.com.

2 listopada 2015

To już drugi rok z rzędu, kiedy to najważniejsza bilardowa impreza tego roku zawita do Chin a dokładnie do Guilin. Już w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kobiet w 9-bil. Turniej potrwa do niedzieli 8 listopada.

W zawodach zagra cała śmietanka światowego pool bilarda, z chińskimi gwiazdami Chen Siming, Liu Sha Sha, Pan Xiaoting i Chieh-Yu Chou na czele. W zawodach zobaczymy oczywiście najlepsze Europejki - Kelly i Alison Fisher, Jasmin Ouschan, Line Kjorsvik oraz jedyną reprezentantkę Polski, bilardzistkę Nosanu Kielce - Oliwię Czupryńską.

Polka ma za sobą już kilka startów w największych bilardowych imprezach świata. W 2011 roku debiutowała w Mistrzostwach Świata w 10-bil a w tym roku zagrała w China 9-ball Open. W kraju Oliwia nie ma sobie równych. W Super Pucharze Polski Kobiet może pochwalić się 100-procentową skutecznością, również wszystkie złote medale ostatnich Mistrzostw Polski padły jej łupem.

Ściskamy mocno kciuki i życzymy dobrego wyniku! A jest o co walczyć - pula nagród w turnieju wynosi 170.000$. Zwyciężczyni wzbogaci się o 42 tysiące.

Wyniki, oraz video na żywo będą dostępne na stronach www.alison-chang.com.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System