Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2015

Dodano: 2015-11-23
Zmodyfikowano: 2015-11-23

Pierwsza liga zakończyła rozgrywki. Z awansu cieszą się Allinone Mikołów i Green Club Gdańsk. W drugiej lidze znamy już kluby, które powalczą o awans do I Ligi.

Debiut Polskiej Ligi Bilardowej z podziałem na 3 ligi okazał się udany. Oprócz emocji w Bilardowej Ekstraklasie, rozgrywanej w Galeriach Handlowych, bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce w I lidze. Dziewięć drużyn walczących o awans do Ekstraklasy i broniących się przed spadkiem do II ligi dało mnóstwo emocji. W przyszłym roku w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają PRB Tor Allinone Mikołów i Green Club Gdańsk. O ile mikołowianie awans mieli już wcześniej „w kieszeni", to gdańszczanie musieli walczyć do ostatnich bil na stołach. W korespondencyjnym pojedynku z Limonare Arkadia Tczew okazali się lepsi o... 8 partii. W ostatniej kolejce Green Club stracił punkt z Lord Wtórmex Radomsko a Arkadia jako jedyna pokonała do zera Joker Tomaszów Mazowiecki. Dało to remis punktowy w tabeli a bardziej oszczędni w traceniu małych punktów gdańszczanie awansowali do Ekstraklasy.

Z pierwszą ligą żegnają się Maximus Bydgoszcz, Lord Wtórmex Radomsko i Joker Tomaszów Mazowiecki. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie zobaczymy ich w II lidze w walce o powrót na zaplecze Ekstraklasy. W środku tabeli „rzutem na taśmę" czwarte miejsce wywalczyli Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn. Za nimi Chorten Elida Białystok i Hulakula Warszawa.

II liga ma już za sobą sezon zasadniczy. Przed zawodnikami jeszcze tylko grudniowy Turniej Finałowy. Pierwszą grupę wygrał Green Club II Gdańsk przed Aftex Gambit Tczew. Mimo pauzy tczewian, żadna ekipa w ostatniej kolejce nie zdołała ich wyprzedzić, ponieważ pozostałe zespoły zgodnie podzieliły się punktami. W drugiej grupie mimo heroicznej walki z potencjalnie silniejszymi rywalami ani UKS Bili Zduny, ani Amnezji Kalisz nie udało się wskoczyć do pierwszej dwójki w tabeli. Remisy w tych starciach dały im miejsca 4 i 5, ponieważ Akademia Bilardowa zdecydowanie pokonała Snikers Rękoraj. Awans z tej grupy uzyskały Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław. Grupę trzecią zdecydowanie wygrała Dziewiątka Biała Podlaska. O drugie miejsce walczyły dwie ekipy ze stolicy: Buffalo Club Bilard Studio i Land Club. Obie też czekały na potknięcie rywala w ostatniej kolejce. Nic takiego nie miało miejsca, gdyż jedni i drudzy swoje mecze wygrali 6:0. Do baraży awansowała, mająca przewagę dwóch punktów przed ostatnią koleją drużyna Bilard Studio. W czwartej grupie najlepsi okazali się zawodnicy Oskar Stalowa Wola. Spokojne zwycięstwo 4:2 w ostatniej kolejce z Break Club Kraków pozwoliło im zachować pierwsze miejsce, pozbawiając tym samym krakowian szans na drugie. Skutecznym finiszem Break Ball Bielsko Biała zapewniła sobie awans do grudniowych baraży. W piątej grupie rozstrzygnięcia zapadły już dużo wcześniej i ostatnia kolejka była tylko formalnością. Dwa składy Nagaba Zebra Opole zdecydowanie zdominowały rozgrywki i wywalczyły sobie sporą przewagę punktową na rywalami. Najbliżej awansujących uplasowała się Dekada Sosnowiec.

Najlepszym zawodnikiem I ligi został Daniel Macioł z Allinone Mikołów. Drugą ligę pod względem indywidualnych osiągnięć zdecydowanie wygrał Hubert Łopotko z Dziewiątki Biała Podlaska.

Turniej Finałowy II ligi odbędzie się 12-13 grudnia w klubie Frame w Łodzi. Niebawem pojawi się Regulamin tego turnieju.

Pełne wyniki i tabele na tronach Polskiej Ligi Bilardowej 2015
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System