Oliwia Czupryńska zwyciężczynią Pucharu Europy Euro Tour - Włochy 2015

Dodano: 2015-11-29
Zmodyfikowano: 2015-11-30

W wielkim finale reprezentantka Polski pokonała Kateryne Polovinchuk z Ukrainy 7-2 i zdobyła swój pierwszy złoty medal w tych zawodach.

Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) , która na swym koncie ma już dwa złote mistrzostw Europy ( indywidualnie i drużynowo) nigdy jeszcze nie wygrała głównych rankingowych zawodów dla kobiet w Europie. Zmieniło sie to dzisiaj we Włoszech. Oliwia znakomicie zaprezentowała się podczas ostatnich tegorocznych zawodów i okazała się najlepsza zwyciężając w finale z reprezentantką Ukrainy Kateryne Polovinchuk 7-2. Droga do zwycięstwa była jednak bardzo długa i ciężka.  Wraz z meczem finałowym Oliwia musiała bowiem rozegrać aż dziewięć spotkań.

Teraz przed naszą najlepsza obecnie zawodniczką ostatnie tegoroczne zawody Super Pucharu Polski Kobiet oraz finały Mistrzostw Polski, których Oliwia jest zdecydowaną faworytką. Tym razem troszkę słabiej poszło pozostałym naszym bilardzistkom , zarówno Monika Ząbek i Izabela Łącka ( obie Pino Dębica) zakończyły zawody na 33 miejscu.