Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski Amatorów 2015

Dodano: 2015-11-30
Zmodyfikowano: 2015-12-04

Tysiące uczestników w eliminacjach, 224 w turnieju finałowym i jeden Mistrz - Daniel Karkoszka z klubu Oskar Stalowa Wola. Zapraszamy na retransmisję oraz najnowszy odcinek BILARDOWO.Jednym z najbardziej wyczerpujących turniejów w Europie nie miał sobie równych dzięki olimpijskiemu spokojowi. Daniel Karkoszka turniej finałowy przebrnął bez porażki. W finale spotkał się z czarnym koniem zmagań - Romanem Wasilewskim, który wrócił do bilardu po latach rozbratu. Nikt nie wiedział, czego spodziewać się po zawodniku z Warszawy i ile asów w rękawie zachował na finał. Karkoszka jednak na decydujące starcie zachował sporo sił - w finale inicjatywę przejął na samym początku meczu, jednak  Wasilewski był w stanie doprowadzić do remisu 3-3. Wówczas Karkoszka popełnił mniej błędów, wygrywając cały mecz i Mistrzostwa. Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Bogdanowicz (Chorten Elida Białystok) i Bartosz Bielec (Bilard Studio Warszawa). 

W turnieju udział wzięło kilku Mistrzów Polski Amatorów sprzed lat. Najlepiej z nich poradził sobie Andrzej Winogradow (Green Club Gdańsk), który zajął 5. miejsce.  O medal otarli się także Konrad Modrzejewski, Igor Luliński i Krystian Kosik. Tym razem najlepiej w Mistrzostwach wypadli zawodnicy Polski Wschodniej. W najlepszej ósemce znalazło się aż czterech zawodników z Podlasia, Mazur, czy Podkarpacia. Mistrzostwa Polski Amatorów po raz kolejny okazały się doskonałą okazją poznania i pokazania tej części bilardowego pejzażu, który na co dzień nie stanowi pierwszego planu. Jednak to (tylko z pozoru) "tło" stanowi jeden z głównych filarów polskiego bilarda. Filaru, który wyróżnia Polskę. Sukcesy międzynarodowe gwiazd to domena wielu nacji. Szkolenie młodzieży w Polsce doczekało się naśladowców na całym świecie. Jednak nigdzie indziej tysięce osób nie decyduje się na ogromne wyrzeczenia w imię walki o tytuł, który nie otwiera bezpośredniej drogi na światowe salony. Dlatego właśnie najgorętsze podziękowania należą się wszystkim, którzy choć raz wzięli udział w regionalnych eliminacjach BSACH. 


Organizacja jednej z największych (i największej cyklicznej) imprezy w Europie nie byłaby możliwa bez gościnności właściciela klubu Frame, Krzysztofa Gardjasa, który po raz siódmy umożliwił sprawne przeprowadzenie turnieju w świetnych warunkach, oraz meneger klubu - Katarzyny Kulazińskiej. Wzorowo nad wszystkim panowała Sekretarz PZBil - Izabeli Gajek, oraz zespół sędziowski: Adam Gajda, Marek Karlikowski i Dariusz Kobacki. Blisko 50 pojedynków na żywo pokazała TVsports.pl. Doskonale spisał się debiutujący na stanowisku realizatora Piotr Ryba, całość komentarzem opatrzył Emil Paliwoda, a o resztę zadbał Ziemowit Janaszek. Całością prac kierował Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.

 

Retransmisje pojedynków dostęne są na kanale YouTube Sportowej Telewizji Internetowej.


GALERIA FOTO - FINAŁOWY DZIEŃ 

GALERIA FOTO - 2 DZIEŃ 

GALERIA FOTO - 1 DZIEŃ

 

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System